iPhone'dan Bilgisayara Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile iPhone'undaki fotoğrafları Windows veya Mac bilgisayara nasıl taşıyacağını öğreneceksin. Bilgisayarında yüklü Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bunu yapabilirsin ya da iPhone'undan iCloud'a fotoğraf yüklemek için iCloud Fotoğraflar uygulamasını kullanıp daha sonra fotoğrafları oradan bilgisayarına indirebilirsin.

Makalenin 1.Yöntemi:
Windows'ta Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unu Windows bilgisayarına bağla. iPhone'un şarj kablosunun bir ucunu iPhone'un şarj girişine tak, ardından USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak.
  • iPhone'unu bilgisayara ilk kez bağlıyorsan iPhone'da Güven seçeneğine dokunup iPhone'unun parolasını veya TouchID'sini girmen gerekir.
 2. 2
  iTunes'u aç. Uygulama simgesinde beyaz arka plan üzerinde çok renkli bir nota vardır. Windows bilgisayarın iPhone'u tanıması için iTunes'u açmalı ve telefonun bağlanmasına izin vermelisin.
  • Bilgisayarında iTunes yoksa devam etmeden önce iTunes'u kur.
  • iTunes güncelleme yapmanı isterse istendiğinde iTunes'u İndir seçeneğine tıkla. İndirme işlemi bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlatman gerekecek.
 3. 3
  "Cihaz" simgesinin görünmesini bekle. Bu iPhone şeklindeki simge, iTunes Kütüphane sayfasının sol üst tarafında görünecek. Simge göründüğünde, devam edebilirsin.
  • iPhone'un iTunes'a bağlanması birkaç saniye sürebilir.
  • iTunes penceresinin üst tarafının yakınındaki Kitaplık sekmesi vurgulanmamışsa Kitaplık görünümüne geçmek için tıkla.
 4. 4
  iPhone'unun kilidini aç. "Cihaz" simgesi göründüğünde, parolanı (veya TouchID'ni ya da FaceID'ni) gir ve kilidi açmak için iPhone'undaki Home düğmesine bas.
  • Devam etmeden önce, istenirse "Bu bilgisayara güvenilsin mi?" kısmında Güven seçeneğine dokun.
 5. 5
 6. 6
  Fotoğraflar seçeneğine tıkla. Bu dağ şeklindeki uygulama simgesini genellikle Başlat penceresinde bir yerde bulabilirsin.
  • Fotoğraflar uygulaması burada yoksa fotoğraflar yaz ve Başlat penceresinin üst tarafındaki Fotoğraflar uygulamasına tıkla.
 7. 7
  İçeri aktar seçeneğine tıkla. Bu sekme, Fotoğraflar penceresinin sağ üst tarafındadır. Bir açılır menü belirecek.
 8. 8
  USB cihazdan seçeneğine tıkla. Bu, açılır menüdedir. Buna tıkladığında bilgisayarın iPhone'undaki içeri aktarılacak fotoğrafları ve videoları taramaya başlayacak.
  • Birden fazla takılı USB varsa devam etmeden önce iPhone'unun adına tıkla.
  • Fotoğraflar uygulamasında USB bulunamadığına dair bir uyarı çıkarsa Fotoğraflar uygulamasını kapatıp yeniden aç ve tekrar dene. iPhone'unun burada görünmesi için birkaç kere tekrar denemen gerekebilir.
 9. 9
  Bilgisayarına aktaracağın fotoğrafları seç. İlk başta iPhone'undaki tüm fotoğraflar seçilecek ancak içeri aktarılmasını önlemek için içeri aktarmak istemediğin her fotoğrafın sağ üst tarafındaki onay işaretine tıklayabilirsin.
  • Ayrıca her fotoğrafın işaretini kaldırmak için "İçeri aktarılacak ögeleri seç" penceresinin üstündeki Tüm seçimleri kaldır bağlantısına tıklayıp ardından içeri aktarmak istediğin fotoğraflara tıklayabilirsin.
  • iPhone'undan içeri aktardığın fotoğrafları, onlar bilgisayarına eklendikten sonra silmek istersen pencerenin altındaki İçeri aktarma ayarları bağlantısına tıkla ve ardından "Ögeleri içeri aktardıktan sonra cihazımdan sil" kutucuğunu işaretleyip Tamam butonuna tıkla.
 10. 10
  Seçilenleri içeri aktar seçeneğine tıkla. Bu, pencerenin alt tarafındadır. Tıkladığında fotoğraflar bilgisayarına aktarılmaya başlayacak. Aktarma işlemi bittiğinde bilgisayarının ekranının sağ alt köşesinde bir bildirim göreceksin. Bu noktada iPhone'unu bilgisayarından ayırabilirsin.
  Reklam

Makalenin 2.Yöntemi:
Mac’te Fotoğraflar Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone'unu Mac bilgisayarına bağla. iPhone'un şarj kablosunun bir ucunu iPhone'un şarj girişine tak, ardından USB ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak.
 2. 2
  iPhone'unun kilidini aç. Kilidini açmak için parolanı (veya TouchID'ni ya da FaceID'ni) gir ve iPhone'undaki Home düğmesine bas.
  • Devam etmeden önce, istenirse "Bu bilgisayara güvenilsin mi?" kısmında Güven seçeneğine dokun.
 3. 3
  Fotoğraflar uygulamasını aç. Mac'in Dock'unda çok renkli bir çarkıfeleğe benzeyen Fotoğraflar uygulaması simgesine tıkla.
  • Fotoğraflar uygulaması iPhone'unu bağladığında otomatik olarak açılabilir.
  • iPhone'un simgesi, uygulamanın penceresinin sol üst köşesinde görünmelidir.
 4. 4
  iPhone'unu seç. Fotoğrafların alınıp içeri aktarılacağı yer olarak pencerenin sol tarafında iPhone'unun adına tıkla.
 5. 5
  İndirmek istediğin fotoğrafları seç. Bunu penceredeki resimlere tıklayarak yap.
  • Bilgisayarında olmayan tüm fotoğrafları içeri aktarmak istiyorsan bu adımı atla.
 6. 6
  Seçilenleri içeri aktar butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ üst köşesindedir. Seçtiğin fotoğraf sayısı bu butonda görünecektir (örneğin, 5 Seçileni İçeri Aktar).
  • iPhone'undaki Mac bilgisayarında olmayan tüm fotoğrafları aktarmak istiyorsan Tüm Yeni Ögeleri İçeri Aktar seçeneğine tıkla.
 7. 7
  İçeri aktarılanlar seçeneğine tıkla. Bu, pencerenin sol tarafındadır. Az önce aktardığın fotoğraflar bu sayfada listelenir.
  Reklam

Makalenin 3.Yöntemi:
iCloud Fotoğraf Kütüphanesini Kullanmak

 1. 1
  Yeterli alanın olduğundan emin ol. Bu yöntem ile tüm fotoğraflarını iCloud'a yükleyebilirsin. Bu noktada İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayara bunları indirebilirsin ancak iCloud depolama alanın fotoğrafların kapladığı depolama alanından fazla olmalıdır. 5 gigabaytlık ücretsiz depolama alanıyla başlayabilirsin ama fotoğraflarını depolayabilmen için önce depolama alanını yükseltmen gerekebilir.
 2. 2
 3. 3
  Apple ID'ne dokun. Bu, eğer daha önceden bir ad ve resim eklediysen Ayarlar menüsünde adının ve resminin olduğu üst kısımdır.
  • Oturum açmadıysan iPhone'da oturum aç seçeneğine dokun, Apple ID'ni ve parolanı girip Giriş Yap butonuna dokun.
 4. 4
  iCloud seçeneğine dokun. Bu, menünün ikinci bölümünde, ekranın ortasının yakınındadır.
 5. 5
  Fotoğraflar seçeneğine dokun. "ICLOUD KULLANAN UYGULAMALAR" bölümünün üst kısmının yakınındadır.
 6. 6
 7. 7
 8. 8
  Bilgisayarda iCloud'u aç. Bir tarayıcıda https://www.icloud.com/ adresine git.
 9. 9
  iCloud'a gir. Apple ID e-posta adresini ve parolanı girip simgesine tıkla.
  • Daha önce iCloud'a giriş yaptıysan bu adımı atla.
 10. 10
 11. 11
  Fotoğraflar sekmesine tıkla. Bunu sayfanın sol üst tarafında bulacaksın.
 12. 12
  İndirmek istediğin fotoğrafları seç. Ctrl (Windows) veya Command (Mac) tuşuna basılı tutarken, indirmek istediğin her fotoğrafa tıkla.
 13. 13
  Reklam

Uyarılar

 • Windows kullanırken iPhone'unu iTunes'a bağlamazsan fotoğrafları içeri aktaramazsın.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam