iPhone'da veya iPad'de Messenger Oturumu Nasıl Kapatılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, iPhone veya iPad üzerinde Messenger uygulamasında Facebook hesabının oturumunu nasıl kapatacağını öğretir.

Makalenin 1.Yöntemi:
Facebook Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  iPhone’unda veya iPad’inde Facebook uygulamasını aç. Facebook uygulaması; ana ekranında bulunan, mavi bir kare üzerindeki beyaz bir "f" simgesine benzer.
  • Messenger uygulaması, oturumunu kapatmana izin vermez. Messenger’da hesabının oturumunu kapatmak için Facebook uygulamasını kullanman gerekir.
 2. 2
  simgesine dokun. Bu buton, ekranının sağ alt köşesindedir. Gezinti menün açılır.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve Ayarlar’a dokun. Bu seçenek, menünün en altındadır. En alt taraftan açılır bir menü belirir.
 4. 4
  Açılır menüde Hesap Ayarları’na dokun. Hesap seçeneklerin yeni bir sayfada açılır.
 5. 5
  Güvenlik ve Giriş’e dokun. Bu seçenek, Hesap Ayarları menüsünün en üstündedir.
 6. 6
  Giriş ve Güvenlik’te, GİRİŞ YAPTIĞIN YERLER bölümünü bul. Bu bölüm, mobil ve masaüstündeki Facebook ve Messenger girişlerin de dâhil olmak üzere aktif oturumlarının tümünü listeler.
 7. 7
  Messenger oturumunun yanındaki simgesine okun. GİRİŞ YAPTIĞIN YERLER’in altında, kapatmak istediğin Messenger oturumunu bul ve seçeneklerini görmek için yanındaki bu simgeye dokun.
 8. 8
  Oturumu Kapat’a dokun. Hesabının Messenger uygulaması üzerindeki oturumu kapatılır.
  Reklam

Makalenin 2.Yöntemi:
Hesap Değiştirmek

 1. 1
  iPhone’unda veya iPad’inde Messenger uygulamasını aç. Messenger simgesi, üzerinde bir yıldırım simgesi bulunan mavi bir konuşma balonuna benzer.
 2. 2
  Ana Sayfa sekmesine dokun. Bu buton, ekranının sol alt köşesinde bulunan küçük bir ev simgesine benzer. Son sohbetlerinin tamamının bir listesi açılır.
 3. 3
  Sol üstteki profil resmine dokun. Ekranının sol üst köşesindeki küçük profil resmini bul ve ona dokun. Profil menün yeni bir sayfada açılır.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Hesap Değiştir’e dokun. Kayıtlı, kullanılabilir hesaplarının tamamının bir listesi yeni bir sayfada açılır.
 5. 5
  Hesap Ekle’ye dokun. Bu seçenek, oturum açmanı ve Messenger’a yeni bir hesap eklemeni sağlar.
 6. 6
  Farklı bir Facebook veya Messenger hesabıyla oturum aç. Burada oturum açıp farklı bir hesaba geçiş yapabilir ve eski hesabın oturumunu otomatik olarak kapatabilirsin.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam