TikTok Profili Nasıl Düzenlenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile Android, iPhone veya iPad kullanarak TikTok profiline kişisel bir dokunuş nasıl ekleyebileceğini öğreneceksin. TikTok; özel bir kullanıcı adı, fotoğraf, 6 saniyelik bir video ve sosyal medya bağlantıları ekleyerek profilini kişiselleştirmeni sağlar.

Adımlar

 1. 1
  TikTok'u aç. 3B beyaz müzik notası içeren siyah simgeli uygulamadır. Bu simgeyi, genellikle ana ekranında (iPhone/iPad ve Android) veya uygulama çekmecende (Android) bulabilirsin.
 2. 2
 3. 3
  Profili Düzenle düğmesine tıkla. Ekranın tam ortasında yer alan büyük kırmızı bir düğme göreceksin.
 4. 4
  Bir profil fotoğrafı ekle. Bu fotoğraf seni TikTok'ta temsil edecek. İster galerinden bir fotoğraf seç ister yeni bir fotoğraf çek:
  • Sol üst köşedeki Profil Fotoğrafı'na dokun.
  • Kameranı kullanarak yeni bir fotoğraf çekmek için Bir Fotoğraf Çek sekmesine veya telefonundan ya da tabletinden bir fotoğraf seçmek için Galeriden Seç sekmesine tıkla.
  • Daha önce yapmadıysan TikTok'un fotoğraflarına ve/veya kamerana erişmesine izin ver.
  • Fotoğrafını kırpmak ve kaydetmek için ekrandaki talimatları uygula.
 5. 5
  Fotoğrafın yerine bir profil videosu (isteğe bağlı) da koyabilirsin. Tiktok'ta durağan bir resim kişiliğini tam olarak yasıtmıyorsa 6 saniyelik bir profil videosu oluşturabilirsin. Bir TikTok kullanıcısı profil videondan keyif alırsa büyük olasılıkla diğer içeriklerini görmek için seni takip edebilir. Videonu oluşturmak için:
  • Sağ üst köşedeki Videoyu Değiştir bağlantısına tıkla.
  • Daha önce yapmadıysan TikTok'un fotoğraflarına erişmesine izin ver.
  • Telefonundan veya tabletinden bir video seç.
  • Videonun 6 saniyelik kısmını seçmek için fotoğrafın her iki yanındaki sürgüleri kaydır.
  • Kaydet düğmesine dokunarak yeni videonu kaydet.
 6. 6
  Profil ismini düzenlemek için İsim'e tıkla. Profil ismi, sayfanın en üstündeki ilk boşluk. Yeni bir profil ismi eklemeyi tamamladığında sağ üst köşedeki Kaydet'e tıkla.
 7. 7
  TikTok kullanıcı adını değiştirmek için Kullanıcı Adı'na tıkla. TikTok kullanıcı adın ikinci boşlukta gösterilir. Bu ismi her 30 günde bir değiştirebilirsin. Değişiklikleri kaydetmek için ekranın sağ üst köşesindeki Kaydet'e dokun.
  • Kullanıcı adın gri renkteyse veya bunu seçemiyorsan çok yakın zamanda kullanıcı adını değiştirmişsindir.
  • Girmiş olduğun kullanıcı adı daha önce alınmış ise farklı bir tanesini seçmen istenecek.
 8. 8
  Özgeçmişini düzenle. Şu anki özgeçmişinin üzerine veya henüz bir şey eklemediysen Profiline bir açıklama ekle yazısına tıkla ve seni tanımlayan bir biyografi yaz. Bitirdiğinde ekranın sağ üst köşesinde yer alan Kaydet'e tıkla.
  • Yeni arkadaşlar ve takipçiler çekebilecek bir özgeçmiş yazmaya çalış ancak spam içeren veya diğer web sitelerinin tanıtımını yapan yazılardan uzak dur.
 9. 9
  Instagram hesabını eklemek için Instagram seçeneğine tıkla. Bu seçeneğe dokunmak, Instagram hesabına giriş yapman için seni yönlendirecek ve hesabına erişebilmesi için TikTok'a izin vermeni sağlayacak. Hesabın bağlandıktan sonra Instagram kullanıcı adın TikTok profiline eklenecek.
 10. 10
  YouTube kanalını eklemek için YouTube seçeneğine dokun. Bir YouTube kanalın varsa kanalını TikTok'a eklemek için YouTube hesabına giriş yaparak ekrandaki talimatları uygula. Bu şekilde, Tiktok profilinde YouTube kanalına bir bağlantı eklenecek.
 11. 11
  Twitter hesabını eklemek için Twitter seçeneğine dokun. Twitter'ın varsa, TikTok'a ekleyebilirsin. Bunu yapabilmek için TikTok'un Asya sürümüne sahip olman gerektiğini unutma. Twitter hesap bilgilerin ile giriş yap ve hesabına ekle.
  • Adroid'ine TikTok'un Asya sürümünü indirmek için bu bağlantıyı kullan. iOS'ta bu sürümü kullanabilmek için Apple Kimliğindeki bölgeyi değiştirmek zorundasın.
 12. 12
  Kaydet düğmesine tıkla. Ekranın sağ üst köşesinde bu düğmeyi göreceksin. Böylelikle profilinde yapmış olduğun değişiklikleri kaydet.
 13. 13
  Profil arka planı ekle. Bunu yapmak için arka plana tıkla ardından "Düzenle"yi seç. Bir fotoğraf yükle ve "Kaydet"e dokun. Bu özellik için de TikTok'un Asya versiyonunu gerekiyor.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam