Microsoft Outlook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bir hesabı Outlook'a bağladığında, Outlook'un e-postalarını alıp gönderebilmesi için e-posta adresini ve şifreni girmen gerekecek. E-posta şifreni değiştirirsen Outlook'un senin hesabına erişebilmesi için şifreyi Outlook'tan değiştirmen gerekecek. Outlook veri dosyasını bir şifre koyarak koruyabilirsin. Bu şifreyi aslını bildiğin sürece değiştirebilirsin. Son olarak, Outlook.com şifreni Microsoft Hesabı şifreni değiştirerek değiştirilebilirsin.

Makalenin 1.Yöntemi:
Outlook'la Bağlantılı Hesaplar

 1. 1
  "Dosya" sekmesine tıkla ve "Bilgi" seçeneğini seç. Seçtiğinde "Hesap Bilgileri" ekranı görüntülenecek.
  • Outlook 2003 kullanıyorsan Araçlar menüsüne tıkla ve "E-posta Hesapları" seçeneğini seç.
 2. 2
  "Hesap Ayarları" butonuna tıkla ve "Hesap Ayarları" seçeneğini seç. Bağlı tüm hesapların içinde olduğu yeni bir pencere açılacak.
  • Outlook 2003 kullanıyorsan "Mevcut e-posta hesaplarını görüntüle veya değiştir" seçeneğini seç.
 3. 3
  Şifresini değiştirmek istediğin hesabı seç. Hesabın asıl şifresini değil, Outlook'un hesaba erişmek için kullandığı şifreyi değiştireceğini unutma. E-posta hesabını koruyan şifreyi değiştirmen gerekirse bunu kullandığın e-posta hizmetinden yapman gerekecek. Örneğin, Gmail şifreni değiştirmek için önce Google Hesabı Kurtarma İnternet sitesini ziyaret edip ardından Outlook'ta şifreyi değiştir.
  • Outlook veri dosyasını korumak için kullanılan şifreyi değiştirmek istiyorsan bir sonraki bölüme bak.
 4. 4
  "Değiştir" butonuna tıkla. Tıkladığında, seçtiğin hesabın ayrıntıları açılacak.
 5. 5
  "Şifre" alanına doğru şifreyi yaz. Bunu "Oturum Açma Bilgileri" bölümünde bulabilirsin.
  • Bunun asıl e-posta şifreni değiştirmediğini unutma. Bu, yalnızca Outlook'un senin hesabına erişirken denediği şifreyi değiştirir.
 6. 6
  Ayarları kaydetmek ve şifreyi test etmek için "İleri" seçeneğine tıkla. Outlook, hesabı test edecek ve girdiğin şifre ile hesaba giriş yapmaya çalışacak. Bir sorun çıkmazsa "Tebrikler!" mesajı alacaksın.
  Reklam

Makalenin 2.Yöntemi:
Outlook Veri Dosyası

 1. 1
  "Dosya" sekmesine tıkla ve "Bilgi" seçeneğini seç. Seçtiğinde "Hesap Bilgileri" görünümü açılacak.
  • Outlook, Outlook veri dosyası (PST) için bir şifre belirlemene izin verir. Bu dosya için bir şifre belirlendiğinde, bu hesap için Outlook her açıldığında kullanıcıdan bu şifreyi girmesi istenecek. Bu şifreyi değiştirmek için Outlook'u bile açarken asıl Outlook şifresine ihtiyacın olacak. Asıl şifre olmadan bu şifreyi geri almak veya değiştirmek mümkün değildir.
 2. 2
  "Hesap Ayarları'na" tıklayıp ardından "Hesap Ayarları" seçeneğini seç. Seçtiğinde Hesap Ayarları penceresi açılacak.
 3. 3
  "Veri Dosyası" sekmesine tıkla. Tıkladığında Outlook veri dosyalarıyla ilgili bilgiler görüntülenecek.
 4. 4
  "Outlook Veri Dosyası'nı" seç ve "Ayarlar" seçeneğine tıkla. Tıkladığında veri dosyası ayarlarının olduğu yeni bir pencere açılacak.
 5. 5
  "Şifreyi Değiştir" butonuna tıkla. Bir Exchange hesabı kullanıyorsan bu buton kullanılamaz. Exchange ağ şifren verilerinin korunması için kullanılacak.
 6. 6
  Eski şifreni girip yeni bir şifre oluştur. Önce asıl şifreyi girmen ve ardından yeni şifreyi iki kez girmen gerekecek. Asıl şifreyi bilmeden şifreyi değiştirmek mümkün değildir.[1]
  Reklam

Makalenin 3.Yöntemi:
Outlook.com

 1. 1
  Microsoft Hesabı şifre sıfırlama sayfasını ziyaret et. @outlook.com (ya da @hotmail.com veya @live.com) e-posta adresin, senin Microsoft Hesabı'ndır. @outlook.com e-posta adresin için şifreni değiştirdiğinde Windows, Skype ve Xbox Live dâhil olmak üzere bu e-postayı kullandığın tüm Microsoft ürünlerinin şifresi değişecek.
  • account.live.com/password/reset adresinden şifre sıfırlama işlemine başlayabilirsin.
 2. 2
  "Şifremi unuttum" seçeneğini seçip "İleri" seçeneğine tıkla. Tıkladığında sıfırlama işlemi başlayacak.
 3. 3
  Microsoft Hesabı'nı gir ve güvenlik kodunu tamamla. Microsoft Hesabı, şifresini değiştirmek istediğin @outlook.com adresidir.
 4. 4
  Sıfırlama kodunu nasıl almak istediğini seç. Hesabınla hangi kurtarma yöntemlerinin ilişkilendirildiğine bağlı olarak kodunu almanın birkaç yolu vardır. Yedek bir e-posta hesabın varsa kodun o hesaba gönderilmesini isteyebilirsin. Hesapla ilişkilendirilmiş bir telefon numaran varsa kodun SMS ile gönderilmesini isteyebilirsin. Cep telefonunda yüklü Microsoft Hesabı uygulaman varsa bir kod oluşturmak için onu kullanabilirsin.
  • Bunlardan hiçbirine erişimin yoksa "Bende bunlardan hiçbiri yok." seçeneğini seç. Kimliğinin doğrulanabilmesi için kısa bir soru formu doldurman istenecek.
 5. 5
  Sana gelen kodu gir. Kodu girdiğinde Parola Sıfırlama sayfasına yönlendirileceksin.
 6. 6
  Yeni şifreni gir. Devam etmek için iki kez girmen istenecek. Bu yeni şifre derhal etkin olacak ve eski şifreyle giriş yapmış olduğun tüm cihazlardan çıkış yapılacak.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam