Galaxy'de Wi Fi ile Arama Nasıl Açılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana Samsung Galaxy’de telefon araması yapabilmek için kullanılabilir WiFi bağlantıların nasıl kullanacağını öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Galaxy’nin hızlı ayarlar panelini aç. Hızlı ayarlarını açmak için ekranının en üstünden bildirim çubuğunu aşağı kaydır.
 2. 2
 3. 3
 4. 4
  Ayarların en üstündeki Bağlantılar’a dokun. Bağlantı ayarların açılır.
 5. 5
  Aşağı kaydır ve Diğer bağlantı ayarları’na dokun. Gelişmiş bağlantı ayarların yeni bir sayfada açılır.
 6. 6
  WiFi arama’ya dokun. WiFi arama tercihlerin açılır.
 7. 7
 8. 8
  Arama tercihi sekmesine dokun. Bu buton WiFi arama anahtarının altındadır. Kullanılabilir WiFi arama seçeneklerin listelenir.
 9. 9
  Galaxy’n için bir arama tercihi seç. Tercih edilen WiFi, Tercih edilen hücresel sağ ve Hücresel ağı kullanma seçeneklerine sahip olursun. Kullanmak istediğin seçeneğe dokun.
  • Tercih edilen WiFi, tüm aramalarında WiFi bağlantını hücresel ağa tercih etmeni sağlar. Bu şekilde WiFi’a bağlı olduğunda operatörünün hücresel dakikalarını kullanmazsın.
  • Tercihe edilen hücresel ağ, aramalar için hücresel ağını kullanmanı sağlar ve hücresel servis olmadığında otomatik olarak seni WiFi’a geçirir.
  • Hücresel ağı kullanma, hücresel ağını devre dışı bırakır ve yalnızca WiFi aramayı kullanır. Bu durumda bir arama yapabilmek için her zaman WiFi’a bağlı olman gerekir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam