Facebook'a Kaydolmadan Birinin Facebook Profiline Nasıl Bakılır?

Bu wikiHow makalesi ile Facebook’a kaydolmadan, bir Facebook kullanıcısının profilinin sınırlı bir kısmını nasıl görüntüleyeceğini öğreneceksin. Seçtiğin kullanıcının aktif bir Facebook hesabı olup olmadığını belirleyebilmene rağmen bir Facebook hesabı açmadan kullanıcının tüm profilini (örneğin temel bilgileri, fotoğrafları veya paylaşım geçmişini) görüntüleyemezsin.

Makalenin 1.Kısmı: Kişi Arama Sayfasını KullanmakDüzenleniyor

 1. 1
  Bir bilgisayardan Facebook'un ana sayfasına git. Bu https://www.facebook.com/ adresindedir. Cep telefonundan Kişi arama çubuğuna ulaşamazsın.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Kişiler linkine tıkla. Bu seçenek, kaydol sayfasının alt tarafının yakınındaki bir grup mavi linkin oradadır.
 3. 3
  Arama çubuğuna tıkla. Bu, sayfanın en sağ tarafında, içinde "Kişileri ara" yazan beyaz çubuktur.
 4. 4
  Kullanıcının adını ve soyadını yaz. Doğru yazdığından emin ol. Bu yöntemi daha önce denediysen kullanıcının ismini çeşitli şekillerde (örneğin genelde "Abdulkerim" olarak adlandırılan biri için "Kerim", "Mehmet" için "Memo" vb.) yazmayı deneyebilirsin.
  • İlk olarak ekranda gösterilen kodu yazarak bir robot olmadığını doğrulaman gerekebilir.
 5. 5
  Ara butonuna tıkla. Bu, arama çubuğunun sağındadır. Tıkladığında, Facebook’ta girdiğin isimle eşleşen tüm profiller aranacak.
 6. 6
  Arama sonuçlarını gözden geçir. Aradığın kişinin profilini burada görmüyorsan emin olmak için Google araması yapmayı denemek isteyebilirsin.
  • Profili burada görürsen ona tıklayamayacaksın ama en azından söz konusu kişinin bir Facebook hesabı olduğunu bileceksin.
  Advertisement

Makalenin 2.Kısmı: Tarayıcıda AramakDüzenleniyor

 1. 1
  Tarayıcının URL çubuğuna tıkla. Bu, tarayıcı sayfasının üst tarafında, muhtemelen içinde bir metin bulunan beyaz çubuktur. Bazen Facebook içi aramada görünmeyen Facebook kullanıcıları, Google aramasında görünür.
 2. 2
  URL çubuğuna site:facebook.com "Ad Soyad" yaz. "Ad" kelimesi yerine kullanıcının adını ve "Soyad" yerine soyadını yaz.[1]
  • Örneğin site:facebook.com "Ali Uysal" yazabilirsin.
 3. 3
  Return (Mac) ya da Enter (PC) tuşuna bas. Bu, seçtiğin kullanıcıyı Facebook sayfalarının içeriğinde arayacak.
 4. 4
  Bir arama sonucuna tıkla. Tıkladığında, kullanıcının profili sınırlı görünümde açılacak. Çoğu durumda sadece profil fotoğrafını ve ismini görebiliyor olacaksın.
  • Aradığın profilin bir sonuçla eşleştiğini onaylamak için görsel aramayı da kullanabilirsin.
 5. 5
  Seçtiğin arama ögesini gözden geçir. Seçtiğin kullanıcının arama motorlarında beliren bir profili varsa onun profil fotoğrafını, ismini ve herkese açık olarak ayarladığı diğer bilgileri görebiliyor olacaksın.
  Advertisement

İpuçlarıDüzenleniyor

 • Ortak bir arkadaşınızdan seçtiğin kullanıcının profil sayfasını sana göstermesini her zaman isteyebilirsin.
 • Bazı durumlarda spam e-posta hesabına bağlı sahte bir Facebook hesabı oluşturmak, kullanıcının profilini görüntülemenin en iyi yoludur. Söz konusu Facebook hesabını işin biter bitmez silebilirsin.

UyarılarDüzenleniyor

 • Bazı kullanıcılar bilgilerini sadece Facebook arkadaşları tarafından görülebilecek şekilde kısıtlarlar. Bunun gibi durumlarda söz konusu kişinin profil fotoğrafını bile göremeyebilirsin.
 • Bir Facebook kullanıcısı, hesabının arama motorlarında çıkmamasını talep ettiyse o kişiyi Google’da veya Kişi arama sayfasında aramak bir sonuç vermeyecektir.
Advertisement

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Advertisement