Chrome'da Öğe Denetleme Nasıl Yapılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalasi sana bir bilgisayar kullanarak Google Chrome’da herhangi bir İnternet sayfasında bir görsel öğenin HTML kaynak kodunu nasıl denetleyeceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Bilgisayarında Google Chrome’u aç. Chrome simgesi ortasında mavi nokta bulunan renkli bir topa benzer. Mac’te Uygulamalar klasöründe veya Windows’ta Başlat menüsünde bulabilirsin.
 2. 2
  Üç dikey noktalı simgeye dokun. Bu buton tarayıcı pencerenin sağ üst köşesindeki adres çubuğunun yanında bulunur. Açılır bir menü açar.
 3. 3
  Açılır menüde Daha Fazla Araç’ın üzerine gel. Bir alt menü açılır.
 4. 4
  Daha Fazla araç alt menüsünde Geliştirici Araçları’na tıkla. Tarayıcı pencerenin sağ tarafında Denetleyici sütunu açılır.
  • Alternatif olarak Denetleyici’yi bir klavye kısayoluyla açabilirsin. Bu kısayol Mac’te Option+ Cmd+I tuşları, Windows’ta da Ctrl+Alt+I tuşlarıdır.
 5. 5
  Denetleyici sütununda bir öğenin üzerine gel. Denetleyici’de fareni bir öğenin veya satırın üzerine getirince seçilen öğe İnternet sayfasında vurgulanır.
 6. 6
  Herhangi bir İnternet sayfasında denetlemek istediğin bir öğeye sağ tıkla. Sağ tık menün açılır bir kutuda belirir.
 7. 7
  Açılır menüde Denetle’yi seç. Denetleyici sütunu seçilen öğeye doğru aşağı veya yukarı kayar ve öğenin kaynak kodu vurgulanır.
  • Bunun için Denetleyici sütununu elle açmana gerek olmaz. Sağ tık menüsünde Denetle’yi seçince Denetleyici otomatik olarak açılır.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam