Arkadaşlarının Facebook'ta Neleri Beğendiğine Nasıl Bakılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, Facebook arkadaşlarının beğendiği tüm gönderileri, fotoğrafları ve Sayfaları nasıl görüntüleyeceğini öğretir.

Makalenin 1.Yöntemi:
Arkadaşının Beğendiği Gönderileri ve Fotoğrafları Görüntülemek

 1. 1
  Facebook'u aç. Bir telefonda veya tablette Facebook uygulamasını aç; içinde beyaz bir “F“ bulunan mavi simgedir. Bilgisayardaysan (veya uygulama telefonunda yoksa) bir İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com adresine git.
  • Facebook'ta oturum açmadıysan giriş bilgilerini gir ve Giriş Yap'a tıkla.
 2. 2
  Arama kutusuna (arkadaşının tam adı) tarafından beğenilen gönderiler yaz. Ekranının en üstündeki kutudur. Arkadaşının adını yazmaya başlayınca Facebook, eşleşen arama sonuçlarını göstermeye başlar.[1]
  • Arkadaşının “Beğen“e tıkladığı resimleri görmek istiyorsan gönderiler yerine “fotoğraflar“ yazabilirsin.
 3. 3
  Listeden bir arama sonucu seç. Arkadaşının “Beğen“e tıkladığı birkaç gönderi (veya fotoğraf) görürsün.
  • Listenin tamamını görmek için, görüntülenen gönderilerin veya fotoğrafların altındaki Hepsini Göre dokun veya tıkla.
  • Yalnızca görüntülemeye iznin olan fotoğrafları ve gönderileri görebilirsin. Mesela arkadaşın, senin arkadaş olmadığın biri tarafından paylaşılan ve “Sadece Arkadaşlar“a açık olan bir fotoğrafı beğendiyse bu fotoğrafı göremezsin.
  Reklam

Makalenin 2.Yöntemi:
Arkadaşının Beğendiği Sayfaları Görüntülemek

 1. 1
  Facebook'u aç. Bir telefonda veya tablette Facebook uygulamasını aç; içinde beyaz bir “F“ bulunan mavi simgedir. Bilgisayardaysan (veya uygulama sende yoksa) bir İnternet tarayıcısında https://www.facebook.com adresine git.
  • Facebook'ta oturum açmadıysan giriş bilgilerini gir ve Giriş Yap'a tıkla.
  • Arkadaşının "Beğen"e tıkladığı Sayfaları görmek için bu yöntemi kullan. Sayfalar; şirketlere, ürünlere, ünlülere, hizmetlere, gruplara ait olan, kısacası normal bir şahsın olmayan Facebook hesaplarıdır.
 2. 2
  Arkadaşının profiline git. Profili ekranın en üstündeki arama kutusuna arkadaşının adını yazıp arama sonuçlarından seçerek bulabilir.
 3. 3
  Hakkında'ya dokun veya tıkla. Uygulamada arkadaşının profil fotoğrafının ve tarayıcında da kapak fotoğrafının altındadır.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Beğeniler’e tıkla veya dokun. Arkadaşının profilinde çok fazla bilgi varsa bayağı bir aşağı kaydırman gerekebilir. Şimdi arkadaşının beğendiği Sayfaların tam listesini görürsün.
  • Bir Beğeniler bölümü göremezsen arkadaşın ya hiç bir Sayfayı beğenmemiştir ya da bu bölümü özel hâle getirmiştir.[2]
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Bu makale işine yaradı mı?

Evet
Hayır
Reklam