wikiHow Uzmanları

wikiHow’daki amacımız, okuyucularımızın herhangi bir konudaki en yararlı bilgilere her yerden ulaşabilmelerini sağlamaktır. Bunu yapmak üzere içeriğimizin doğru ve güncel olduğundan ve güncel araştırmalarla desteklediğinden emin olmak için sektörün önde gelen uzmanlarıyla çalışırız. WikiHow’un uzmanları Editör ekibimizle yakından iş birliği içinde çalışarak makale yazar, bunları düzenler, inceler, okuyucu sorularını yanıtlar ve hatta kişisel tavsiyeler eklerler.

Dikkate Değer Değerlendiriciler

BN

B.J. Novak

Aktör, Yazar ve Girişimci

B.J. Novak, en çok NBC’de Emmy Ödülü “The Office” serisinde yazar, aktör ve baş yapımcı olarak yaptığı çalışmalarla tanınan bir yazar ve aktördür. The List Uygulaması’nın ortak kurucusudur.

MC

Mark Cuban

Girişimci ve Risk Sermayedarı

Mark Cuban Amerikalı bir iş adamı ve yatırımcıdır. NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibidir ve ABC’de icatlar ve yatırım üzerinde odaklanan bir televizyon programı olan Shark Tank’in birincil yatırımcısıdır.

BH

Bethany Hamilton

Profesyonel Sörfçü

Bethany Hamilton profesyonel bir yazar ve sörtfçüdür. 2003 yılında sol kolunun bir köpek balığı tarafından ısırılmasına rağmen sörfe devam etmiştir. 2007 yılından bu yana farklı ülkelerde sayısız sörf yarışmasına katılmıştır ve deneyimleri konusundaki bir belgesel film üzerinde çalışmaktadır.

PS

Peter Singer

Filozof ve Hayvan Hakları Aktivisit

Peter Singer Princeton Üniversitesi, Ira W. DeCamp’de Bioteknik Profesörü’dür. Modern hayvan hakları hareketinin kurucularından biri olarak gösterilmektedir ve 2006 yılında Avustralya’nın on en etkili halk fikir insanından biri olarak seçilmiştir.

DP

David A. Payne

Somebody Somewhere adlı Gerçek Suç Konulu İnternet Yayınının Sahibi

David A. Payne, 2018 yılında Spotify’da Editör’ün Seçimi, profesyonellerden olumlu eleştiri alan gerçek suç konulu bir internet yayını olan "Somebody Somewhere"in ortak yapımcısı, yazarı ve sahibidir. İnternet yayınlarına ek olarak David ABD Savcı Yardımcısı, Genel Danışman ve farklı şirketlerde C-düzeyinde yönetici olarak çalışmıştır.

Tıbbi İnceleme Kurulu

LL

Luba Lee, FNP-BC

Tıbbi Değerlendirme Kurulu

Luba Lee, Tenesse’de yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hemşiresi’dir. Hemşirelikte Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Tennessee Üniversitesi’nden almıştır.

SG

Sarah Gehrke, RN

Lisanslı Hemşire

Sarah Gehrke Teksas’da Lisanslı Hemşire’dir. Hemşirelik alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2013 yılında Phoenix Üniversitesi’nden almıştır.

ZD

Zora Degrandpre, ND

Naturopati Doktoru

Dr. Zora Degrandpre Washington’da lisanslı bir Naturopati Doktoru’dur. Naturopati doktorluk derecesini Ulusal Doğal Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında almıştır.

LW

Lacy Windham, MD

Obstetrisyen ve Jinelolog

Dr. Lacy Windham Tenesse’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Obstetrisyen ve Jinelolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında, Üstün Asistan Doktor ödülünü aldığı Eastern Virginia Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

CM

Cristian Macau, DDS

Cerrahi Diş hekimi

Dr. Cristian Macau Londra’daki Favero Dental Clinic’de oral cerrah, diş eti hastalıkları uzmanı ve estetisyendir. Cerrahi Diş Hekimliği derecesini 2015 yılında Carol Davila Tıp Üniversitesi’nden almıştır.

RC

Ronn Callada, New York’taki Memorial Sloan Ketterin Kanser Merkezi’nde Hemşire’dir. Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Stony Brook Üniversitesi Hemşirelik Okulu’ndan 2013 yılında almıştır.

JL

Janice Litza, MD

Aile Hekimi

Dr. Janice Litza Wisconsin’de yer alan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Aile Hekimi’dir. Doktorluğunun yanı sıra, Wisconsin-Madison Halk Sağlığı ve Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında Doktorluk derecesini aldıktan sonra 13 yıl boyunca, Klinik Profesör olarak eğitim vermiştir.

JB

Julia Bowlin, MD

Aile Hekimi

Dr. Julia Bowlin Ohio’da Aile Hekimliği uzmanıdır. Doktorluk derecesini Wright State Üniversitesi Boonshoft Tıp Fakülesi’nden 1993 yılında almıştır.

KM

Ken Miyazato, DDS

Dental Cerrah

Dr. Ken Miyazato Kaliforniya’daki Santa Clara Valley Medical Center’da Diş Hekimi’dir. Uzmanlığını 2014 yılında Lutheran Medical Center’da tamamlamıştır.

TM

Troy A. Miles, MD

Ortopedi Cerrahı

Dr. Troy Miles Kaliforniya’da Yetişkinlerin Eklem Yenilenmesi konusunda uzman bir Ortopedi Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini 2010 yılında Albert Einstein Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında uzmanlığını Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde tamamlamış ve UC Davis’de görev yapmıştır.

CL

Dr. Carmen Landrau, Teksas’daki Memorial Hermann Hastanesi’nde Kardiyolog’dur. Kardiyoloji alanındaki uzmanlığını 2009 yılında Houston’daki Texas Medical Center Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

PU

Paul Ursell, MD

Göz Doktoru

Dr. Paul Ursell İngiltere’de Göz Doktoru’dur. Kariyeri süresince 7.000 üzerinde katarakt operasyonu gerçekleştirmiştir. Dr. Ursell 1995 yılında Royal College of Ophthalmologists Üyesi olmuştur.

AE

Allan Evangelista, MD

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı

Dr. Allan Evangelista, West Virginia’daki Mountaineer Orthopedic Specialists’de Ayak ve Ayak Bileği Cerrahı’dır. Uzmanlık eğitimini 2006 yılında Sarasota Orthopedic Associates’de tamamlamıştır.

RS

Ray Schilling, MD

Tıp Doktoru

Dr. Schilling British Columbia’da emekli bir Doktor’dur. Kanada’da 16 yılın üzerinde Aile Hekimliği yapmıştır.

TL

Theodore Leng, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Theodore Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Vitroeretinal cerrahlık uzmanlığını 2010 yılında Stanford Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

SW

Shaune Wallace, OD

Optometri Doktoru

Dr. Shaune Wallace Nevada’da Optometrist’tir. Optometrist Doktoru derecesini Güney Kaliforniya Optometri Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

MM

Mitul Mehta, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Mitul Mehta Kaliforniya’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru ve Vitroeretinal Cerrah’tır. Doktorluk derecesini 2008 yılında Güney Kaliforniya Keck Tıp Fakültesi’nden almış, sonrasında Cincinnati Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göz doktorluğu alanındaki uzmanlığını tamamlamıştır.

JT

John Thoppil, MD

Obstetrisyen ve Jinelolog

Dr. John Thoppil Austin, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip, Teksas’da bulunan bir obstetrisyen ve jinekolog’dur (OB/GYN). Austin’de River Place OB/GYN’i yürütmektedir ve dört yıldır arka arkaya Austin Monthly tarafından En İyi OB/GYN seçilmiştir. Dr. Toppil, Lisans derecesini Texas A&M Üniversitesi’nden, Doktorluk derecesini ise Baylor Tıp Fakültesi’nden almıştır.

MZ

Dr. Mandolin Ziadie Güney Florida’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Patolog’dur. Uzmanlığını 2010 yılında Pediatrik Pataloji alanında Children’s Medical Center’da tamamlamıştır.

ML

Maziar Lalezary, MD

Vitreoretinal Cerrah

Dr. Maziar Lalezary Kaliforniya’daki Desert Retina’da Vitroeretinal Cerrah’tır. Vanderbilt’ten sinirbilim alanında yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra UC San Diego Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesini almıştır. Dr. Lalezary Vitroeretinal Cerrahi uzmanlığını 2012 yılında Vanderbilt Eye Institute’te tamamlamıştır.

MC

Michael Corsilles, ND, PA-C

Natüropat ve Asistan Hekim

Dr. Michael Corsilles Washington’da Natüropat ve Doktor Asistanı’dır. Natüropatik tıp eğitimini 2003 yılında Bastyr Üniversitesi’nde tamamlamış ve Asistan Hekim sertifikasını 2010 yılında Washington Üniversitesi’nden almıştır.

MW

Michael Warner, MD, MBA

Dahiliye Uzmanı

Dr. Michael Warner Toronto’da Dahiliye Doktoru ve Medikal Direktör’dür. Doktorluk derecesini Queen's Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında, İşletme Yüksek Lisans derecesini ise 2010 yılında Toronto Rotman İşletme Fakültesi’nden almıştır.

WC

Dr. William Campbell Uniformed Services Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Onursal Profesör’dür. Uzmanlığını Nöromüsküler Hastalıklar ve Elektromiyografi alanında Georgia Tıp Fakültesi’nde 1980 yılında tamamlamıştır.

NC

Nicole Cushman, MPH

Cinsellik Eğitmeni

Nicole Cushman yazıları New York Times, CNN ve Huffington Post’ta çıkmış, Cinsellik ve Üreme Sağlığı eğitmenidir. Ulusal bir cinsellik eğitimi kuruluşu olan Answer’ın Yetkili Müdürü’dür. Halk Sağlığı Yüksek Lisansı’nı 2011 yılında Columbia Üniversitesi Mailman Halk Sağlığı Fakültesi’nden almıştır.

MS

Mitzi Scotten, MD

Çocuk Doktoru

Dr. Mitzi Scotten Arizona’da bulunan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Doktoru’dur. Doktorluk derecesini Kansas Üniversitesi’nden 1993 yılında almıştır.

SF

Shari Forschen Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Lisanslı Hemşire’dir. Aile Hemşireliği Yüksek Lisans derecesini North Dakota Üniversitesi’nden almıştır ve 2003 yılında bu yana hemşiredir.

TW

Thomas Wright, MD

Dahiliye Uzmanı ve Flebolog

Dr. Thomas Wright Missouri’de yer alır ve Dahiliye ile Fleboloji alanlarında Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahiptir. Uzmanlığını 1995 yılında Alabama Birmingham Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

RC

Ricardo Correa, MD

Endokrinolog

Dr. Ricardo Correa, Rhose Island’da, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Endokrinolog’dur. 2016 yılından bu yana Brown Üniversitesi’nde Tıp alanında Yardımcı Doçent’tir.

RB

Robert Borer, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Borer Kayropraktör’dür ve Michigan'da aile işi olan kayropratik işini eşi Dr. Sherri Borer ile yürütmektedir. Kayropratik Tıp alanındaki Doktorasını 1999 yılında Iowa’daki Palmer College’den almıştır.

VC

Victor Catania, MD

Aile Doktoru

Dr. Victor Catania Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Pennsylvania’da bulunan bir Aile Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2012 yılında Americas Tıp Fakültesi’nden almıştır.

TA

Tapan Abrol, MD

Aile Doktoru

Dr. Tapan Abrol New York’taki Icahn Tıp Fakültesi’nde Hareket Bozuklukları Öğretim Üyesi’dir. Uzmanlığını 2017 yılında Louisville Üniversitesi’nde Nöroloji alanında tamamlamıştır.

VP

Venessa Peña-Robichaux, MD

Dermatolog

Dr. Venessa Peña-Robichaux Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip, Teksas’da bulunan bir Dermatolog ve Klinik Profesör’dür. Uzmanlığını 2010 yılında Harvard Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

JD

Jonas DeMuro, MD

Yoğun Bakım Cerrahı

Dr. Jonas DeMuro New York’ta yer alan ve Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Çocuk Yoğun Bakım Cerrahı’dır. Doktorluk derecesini Stony Brook Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1996 yılında almıştır.

JB

Joshua Batt, DO

Osteopatik Tıp Doktoru

Dr. Joshua Batt Kaliforniya’daki Riverside Community Hastanesi’nde Acil Tıp Doktoru’dur. Osteopatik Tıp Doktoru derecesini Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden 2012 yılında almıştır.

AL

Annette Lee, MD

Üreme Endokrinolojisti

Dr. Annette Lee Pennsylvania Reproductive Specialists’de çalışmaktadır. 2002 yılında Obstetrik ve Jinekoloji ile Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite alanlarında, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı almıştır.

MZ

Mark Ziats, MD, PhD

Tıp Doktoru

Dr. Mark Ziats Dahiliye Doktoru, Araştırmacı ve biyoteknoloji alanında bir Girişimci’dir. Genetik alanındaki Doktorasını 2014 yılında Cambridge Üniversitesi’nden almış ve kısa süre sonra 2015 yılında Doktorluk eğitimini Baylor Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır

JK

Joseph Krajekian, DMD, MD

Oral ve Maksilofasiyal Cerrah

Dr. Joseph Krajekian Ohio’daki Cleveland Klinik’de, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Oral ve Maksilofasiyal Cerrah’tır. Diş Hekimliği derecesini 2002 yılında Tufts Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden almıştır. Dr. Krajekian Diş Hekimlik derecesinden sonra, Drexel Tıp Fakültesi’nden Doktorluk derecesini almıştır.

EM

Eduardo Montaña, MD, MPH

Çocuk Doktoru

Dr. Eduardo Montaña Georgia’da Çocuk Doktoru’dur. MD ve MPH (Tıp Doktoru ve Halk Sağlığı Yüksek Lisans) derecelerini 1985 ve 1989 yıllarında Emory Üniversitesi’nden almıştır.

LO

Lindsay Oliver, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Lindsay Oliver Arkansas’da Profesyonel Danışmandır. Halk Danışmanlığı alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2007 yılında Central Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

AB

Dr. Aaron Broadwell Kaliforniya’da Romatolog’dur. Kas-iskelet ultrasonu özel ilgi alanıdır. Tıp Doktorluğu derecesini Teksas Üniversitesi Tıp Bölümü’nden 2007 yılında almıştır.

AC

Albert Chang, OD

Göz Hastalıkları Uzmanı

Dr. Albert Chang Kaliforniya Family EyeCare Center’da Göz Hastalıkları Uzmanı’dır. 2015 yılında Marshall B. Ketchum Üniversitesi Güney Kaliforniya Göz Hastalıkları Fakültesi’nden mezun olmuştur.

AA

Amer Alnajar, MD

Başhekim, Vytaliz.com

Dr. Amer Alnajar İç Hastalıkları konusunda uzman bir Doktor, Kurucu Ortak ve New York’taki Vytaliz’de Stratejilerden Sorumlu Üst Kademe Yönetici’dir. Tıp Doktoru derecesini 2011 yılında Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

AK

Angela Kerchner, MD

Aile Doktoru

Dr. Angela Kerchner Iowa’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, Board Onayı’na sahip bir Aile Doktoru’dur. Doktor derecesini 2010 Yılında Iowa Carver Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden almıştır.

AB

Ankush Bansal, MD

Dahiliye Doktoru

Dr. Ankush Bansal Florida’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onayı’na sahip bir Dahiliye Doktoru’dur. Dahiliye ihtisasını 2007 yılında Christiana Care Health Services’de tamamlamıştır. 19 eyalette lisansı vardır.

BW

Brent Wong, DMD

Diş Hekimi

Dr. Brent Wong Manitoba’daki Shine Dental’in Sahibi ve Asıl Diş Hekimi’dir. İhtisasını 2000 yılında Manitoba Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve diş hekimliği konusunda 18 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

JK

Janine Kelbach, RNC-OB

Lisanslı Hemşire

Janine Kelbach Ohio’daki Lake Health West Medical Center’da Lisanslı bir Hemşire’dir. Kelbach 2006 yılından bu yana Ohio eyaletinde lisanslı bir hemşiredir.

BM

Brian Maloney, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Brian Maloney Georgiya’da, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren, çift Board Onayı’na sahip bir Estetik Cerrah’tır ve The Maloney Center for Facial Plastic Surgery’nin kurucusudur. İhtisasını 1991 yılında, SUNY Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Kulak Burun Boğaz - Baş ve Boyun Cerrahisi alanında tamamlamıştır.

DM

Dale K. Mueller, MD

Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı

Dr. Dale K. Mueller Florida’daki Cardiothoracic & Vascular Surgical Associates group’da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahı’dır. Uzmanlığını 1999 yılında Rush-Presbyterian-St. Luke's Tıp Merkezi’nde tamamlamıştır.

DL

Daniel Larson, MD

Kulak Burun Boğaz Uzmanı

Dr. Daniel Larson Southwest Ohio ENT Specialists’de, Amerika’da verilen ve uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Onaylı bir Kulak Burun Boğaz Uzmanı’dır. Dr. Larson, Eastern Virginia Tıp Okulu’nda tamamladığı uzmanlığını takiben ABD Hava Kuvvetleri’nde 5 yıl geçirmiştir.

DW

Dr. Daniel Wozniczka Sahra Altı Afrika, Doğu Avrupa ve Gündeydoğu Asya’da global sağlık deneyimine sahip, Chicago’da bir Dahiliye Doktoru’dur. Doktorluk derecesini 2014 yılında Jagiellonian Üniversitesi’nden almış olmakta birlikte, Chicago’daki Illinois Üniversitesi’nden İşletme ve Halk Sağlığı alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

FS

Fran Strulovitch, MD

Acil Tıp Doktoru

Dr. Fran Strulovitch 32 yılın üzerinde ayakta tedavi deneyimiyle, Burbank, İllinois’de Acil Tıp Uzmanı’dır. Dr. Strulovitch Doktorluk derecesini 1986 yılında Chicago Pritzker Tıp Fakültesi’nden almıştır.

FC

Frances Cosgrove, MD

Göz Doktoru

Dr. Frances Cosgrove İndiana’da yer alan, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Göz Doktoru’dur. Doktorluk derecesini İndiana Tıp Fakültesi’nden 2005 yılında almıştır.

JB

Jake Behrens, MD

Psikiyatrist

Dr. Jake Behrens Milwaukee’deki Envision ADHD’nin CEO’su ve Direktörü’dür. Dr. Behrens Wisconsin Üniversitesi’nde Klinik Yardımcı Doçent ve Psikiyatrist’tir. Psikiyatri uzmanlığını 2013 yılında Wisconsin Üniversitesi Hastanesi ve Kliniği’nde tamamlamıştır.

JL

James Larmer, MD

Aile Hekimi

Dr. James Larmer Ontario’da Aile Hekimi’dir. Doktorluk derecesini 2009 yılında McMaster Üniversitesi’nden almış ve Aile Hekimliği alanındaki uzmanlığını 2011 yılında tamamlamıştır.

JA

Jessica Ahmann, DNP, RN, FNP-BC

Hemşirelik Doktorası

Dr. Jessica Ahmann taciz kurbanı çocukları tedavi etme konusunda uzmanlaştığı Kuzey Dakota’daki Sanford Health’de Doktora’ya sahip bir Hemşire’dir. Hemşirelik Doktora derecesini 2015 yılında Kuzey Dakota Üniversitesi’nden almıştır.

JL

Jody Leng, MD

Anestezi Uzmanı

Dr. Jody Leng Stanford Üniversitesi’nde, Amerika’da uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren Board Sertifikası’na sahip bir Anestezi Uzmanı ve Klinik Yardımcı Doçent’tir. Uzmanlık eğitimini 2014 yılında Stanford Medical Center’da bölgesel anesteziyoloji alanında tamamlamıştır.

EK

Erik Kramer, DO, MPH

Osteopatik Doktor

Dr. Erik Kramer Colorado Üniversitesi’nde, kilo yönetimi, diyabet ve dahiliye alanlarında uzmanlaşmış Birinci Basamak Doktor’dur. Osteopatik Doktor derecesini 2012 yılında Touro Üniversitesi Nevada Osteopatik Tıp Fakültesi’nden almıştır.

Zihinsel Sağlık

PC

Paul Chernyak, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Paul Chernyak Chicago’da Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. 2011 yılında Amerikan Profesyonel Psikoloji Okulu’ndan mezun olmuştur.

TG

Trudi Griffin, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Trudi Griffin Wisconsin’de Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında Marquette Üniversitesi’nden Klinik Zihinsel Sağlık Danışmanlığı alanında almıştır.

TR

Tasha Rube, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Tasha Rube Missouri’de Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi’dir. Sosyal Çalışma alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2014 yılında Missouri Üniversitesi’nden almıştır.

KH

Klare Heston, LICSW

Klinik Sosyal Çalışma Görevlisi

Klare Heston Ohio’da Klinik Sosyal Hizmet Görevlisi’dir. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisana derecesini Virginia Commonwealth Üniversitesi’nden 1983 yılında almıştır.

JE

Jessica Engle, MFT, RDT

İlişki ve Flört Uzmanı

Jessica Engle, SanFrancisco Bay Bölgesi’inde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir.

LU

Lauren Urban, LCSW

Psikoterapist

Lauren Urban Brooklyn, New York’da yer alan, çocuklarla, ailelerle, çiftlerle ve bireylerle çalışmada 13 yıldan fazla terapi deneyimine sahip bir psikoterapisttir. Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Hunter College’den Sosyal Çalışmalar alanında almıştır ve müşterileriyle, koşullarını ve hayatlarını değiştirmekte onları güçlendirmek üzere çalışmaktadır.

MH

Mental Health America

Kâr Amaçsız Kuruluş

Mental Health America, ulusun önde gelen toplum tabanlı kâr amacı gütmeyen ve kendini zihinsel hastalıklarla yaşayanların ihtiyaçlarına ve tüm Amerikanların toplam zihinsel sağlığını desteklemeye adamış bir kuruluştur. Çalışmaları, zihinsel sağlık durumlarının hastalık sürecinde en kritik noktalara ulaşılmadan çok önce tedavi edilmesi gerektiği düşüncesine dayanan 4. Aşamadan Önce (Before Stage 4) felsefesini takip eder.

AD

Adam Dorsay, Psy.D.

Lisanslı Psikolog ve TEDx Konuşmacısı

Dr. Adam Dorsay, San Jose, Kaliforniya’da özel muayenehanesinde çalışan lisanslı bir psikologdur. Yüksek başarılı yetişkinlere, ilişki sorunları, stress azaltımı, anksiyete ve hayatlarında daha fazla mutluluk edinmek konularında yardımcı olmada uzmandır. 2016 yılında erkekler ve duygular hakkında çok izlenen bir TEDx konuşması yapmıştır. Facebook Genel Merkezi’nde uluslararası bir program olan Project Reciprocity’nin ortak yaratıcısıdır ve şu anda Digital Ocean’a, Güvenlik Ekibi’ne yardım ederek danışmanlık yapmaktadır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını 2008 yılında almıştır.

AW

Allen Wagner, MFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Allen Wagner Kaliforniya, Los Angeles’da lisanslı bir evlilik ve aile terapistidir. Psikoloji alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2004 yılında Pepperdine Üniversitesi’nden almıştır. Bireyler ve çiftlerle ilişkilerini iyileştirebilecekleri yollar üzerinde çalışmaktadır. Eşi Talia Wagner ile birlikte Married Roommates kitabının yazarıdır.

EL

Elvina Lui, MFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Elvina Lui ilişki danışmanlığında uzman, lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir. Yüksek lisans derecesini 2007 yılında Danışmanlık alanında Western Seminary’den almıştır ve 7 yıldan fazla süredir sertifikalı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir.

HM

Hope Mirlis

A More Perfect Union'ın Sahibi

Hope Mirlis evlilik töreni yöneten din görevlisidir, evlilik öncesi danışmanıdır ve evlilik öncesi zihin sağlığı konusunda sertifikalı bir yoga öğretmenidir. Danışman ve evlilik yöneten din görevlisi olarak 8 yıldan fazla süredir çalışmaktadır ve yüzlerce çifte ilişkilerini kuvvetlendirmede yardım etmiştir.

MR

Moshe Ratson, MFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Moshe Ratson, New York’da bir koçluk ve terapi kliniği olan spiral2grow Marriage & Family Therapy’nin Yetkili Müdürü’dür. Evlilik ve Aile Terapisi alanında Yüksek Lisans derecesini Iona College’den almıştır ve 10 yıldan fazla süredir terapi alanında çalışmaktadır.

LG

Dr. Liana Georgoulis 10 yıldan fazla deneyime sahip Lisanslı bir Klinik Psikolog’dur ve şu anda Los Angeles’da bulunan Coast Psychological Services’de Klinik Direktör’dür. Psikoloji alanındaki Doktorasını 2009 yılında Peperdine Üniversitesi’nden almıştır. Çalışmalarıyla ergenlere, yetişkinlere ve çiftlere bilişsel davranış terapisi ve diğer kanıta dayalı terapiler sağlar.

LS

Lisa Shield

Flört Koçu

Lisa Shield, Los Angeles’da yerleşik bir aşk ve ilişki koçudur. Spritüel Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve 17 yılın üzerindeki deneyimiyle sertifikalı bri hayat ve ilişki koçudur. Lisa The Huffington Post, Buzzfeed, LA Times ve Cosmopolitan dergilerinde yer almıştır.

SS

Sarah Schewitz, PsyD

Aşk ve İlişki Psikoloğu

Sarah Schewitz, psikoloji alanında doktora derecesine sahip, 10 yıldan fazla tecrübeye sahip bir psikologdur. Çiftere ve bireylere aşk ve ilişkilerdeki kalıplarını geliştirme ve değiştirmede yardım etmektedir. İnternet üzerinde bir psikoloji uygulaması olan Couples Learn’ün kurucusudur.

CTL

Crisis Text Line

7/24 Kriz Danışmanlığı

Crisis Text Line, metin mesajı aracılığıyla ücretsiz, 7/24 kriz desteği sağlar. Krizde olanlar, eğitimli bir Kriz Danışmanı tarafından aranmak için 741741 numarasına mesaj atabilirler. Tüm ABD’de krizdeki kişilerle 100 milyondan fazla mesajlaşma yapmışlardır ve hızla genişlemeye devam etmektedirler.

JL

John A. Lundin, Psy. D.

Klinik Psikolog

John Lundin, zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmede 20 yıllık deneyime sahip bir klinik psikologdur. Dr. Lundin her yaştan kişilerde anksiyete ve ruhsal durum sorunlarını tedavi etme konularında uzmandır. Klinik Psikoloji alanındaki doktorasını Wright Enstitüsü’nden almıştır ve Kaliforniya’nın Bay Bölgesi’nde çalışmaktadır.

LH

Laura Horne

Sağlık Eğitimi Uzmanı

Laura, ülkenin zihinsel sağlık farkındalığını ve öğrencilerin eğitimini destekleyen ilk kâr amaçsız kurululuşu olan Active Minds’ın Baş Program Yöneticisi’dir. Laura, Active Minds’dan önce Ulusal İdari Bölgeler Birliği, Şehir Sağlık Görevlileri ve Tulane Üniversitesi’ndeki halk sağlığı inisiyatiflerine önderlik etmiştir. Halk Sağlığı alanındaki yüksek lisans derecesini Tulane Üniversitesi’nden almıştır. Sağlık Eğitimi Akreditasyonu Ulusal Komisyonu tarafından Sağlık Eğitimi Uzmanı olarak sertifikalandırılmıştır.

JM

Julie Morgenstern

Düzenleme ve Üretkenlik Danışmanı

Julie Morgenstern kurum ve üretim danışmanı, New York Times’ın yazdıkları en çok satan yazarı ve konuşmacıdır. 30 yıldan fazla süredir kişilere amaçlarına ulaşmak için düzensizliğin üstesinden nasıl gelebileceklerini öğretmektedir. Julie Oprah Winfrey Show, The Today Show, CNN gibi birçok televizyon programında yer almıştır.

SS

Sara Solomon, MFT

Evlilik ve Aile Terapisti

Sara Solomon, New York, Brooklyn’de yer alan Lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir. 8 yıllık deneyimi boyunca bireylere ve çiftlere iletişim, farkındalık ve kaygı yönetimi becerilerini öğrenme konusunda yardımcı olmuştur.

CC

Chloe Carmichael, PhD

Lisanslı Klinik Psikolog

Chloe Carmichael, doktora derecesine sahip, lisanslı bir klinik psikologdur. New York City’de ilişki sorunları, stress yönetimi ve kariyer koçluğu konularına odaklanan başarılı bir özel muayenehane yürütmektedir. Doktora derecesini Long Island Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji alanında almıştır ve Amazon’da en çok satan Dr. Chloe’s 10 Commandments of Dating’in yazarıdır.

EH

Emily Silva Hockstra

Kariyer ve Yaşam Koçu

Emily Silva Hockstra, farklı kuruluşlarda 10 yıldan fazla koçluk ve yönetim deneyimine sahip sertifikalı bir Spiritüel Yaşam Koçu’dur. Emily ayrıca Moonlight Gratitude ve Find Your Glow, Feed Your Soul’un da yazarıdır.

KS

Kirsten Schuder

Zihin Sağlığı Danışmanlığı Yüksek Lisansı

Kirsten Schuder Virginia’da Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Zihin Sağlığı Danışmanlığı alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında almıştır.

TH

Dr. Tamara Hartl Kaliforniya’da lisanslı bir Klinik Psikolog’dur. Doktora sonrası çalışmalarını VA Palo Alto Health Care System ve Stanford’da bir programla 2004 yılında tamamlamıştır.

AH

Alicia Hyatte, Florida Whole Family Living’de Sağlık Koçu ve Danışman’dır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2002 yılında Florida Uluslararası Üniversitesi’nden almıştır.

ND

Dr. Natalia David, Teksas Southwestern Medical Center’da Psikoloji alanında Yardımcı Doçent’tir. Psikoloji alanındaki doktorasını 2017 yılında Alliant International Üniversitesi’nden almıştır.

TA

Tina Arnoldi, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Tina Arnoldi Güney Caroline’da Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Psikoloji alanındaki Yüksek Lisans derecesini 1996 yılında Fuller Seminary’den almıştır.

KS

Kryss Shane, LMSW

Lisanslı Uzman Sosyal Çalışma Görevlisi

Kryss Shane çift lisanslı bir Sosyal Çalışma Görevlisi, konuşmacı, LGBT uzmanı ve New York’ta kapsayıcılık danışmanıdır. Sosyal Çalışmalar alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2010 yılında Barry Üniversitesi’nden almıştır.

SS

Salina Shelton, LPC

Lisanslı Profesyonel Danışman

Salina Shelton Teksas’da Sanat Terapisi alanında uzman, Lisanslı Profesyonel Danışman’dır. Danışmanlık Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında San Antonio’daki Teksas Üniversitesi’nden almıştır.

KB

Karissa Brennan, LMHC

Zihin Sağlığı Danışmanı

Karissa Brennan New York’ta lisanslı bir Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Yüksek Lisans derecesini 2011 yılında New York Şehir Üniversitesi Şehir Fakültesi’nden almıştır

MP

Melissa Porrey

Zihin Sağlığı Danışmanlığı Yüksek Lisansı

Melissa Porrey Washington DC’de Klinik Zihin Sağlığı Danışmanı’dır. Yüksek lisans derecesini 2010 yılında George Washington Üniversitesi’nden almıştır.

BC

Jessica B. Casey

Klinik Zihin Sağlığı Danışmanlığı Yüksek Lisansı

Jessica B. Casey Teksas’da Ulusal Sertifikalı bir Danışman’dır. Klinik Akıl Sağlığı Danışmanlığı alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2014 yılında Sam Houston State Üniversitesi’nden almıştır.

CS

Cliff Stamp

Rehabilitasyon Danışmanlığı Yüksek Lisansı

Cliff Stamp Arkansas’da bir Rehabilitasyon Danışmanı’dır. Rehabilitasyon Danışmanlığı alanındaki Yüksek Lisansı'nı 1995 yılında, Arkansas State Üniversitesi’nden almıştır.

WG

Dr. William Gardner, Psy.D.

Klinik Psikolog

Dr. William Gardner, San Francisco’nun finans bölgesinde Stanford eğitimli bir Klinik Psikolog’dur. Bilişsel davranış tekniklerini kullanarak, belirtileri azaltmak ve toplam işleyişi iyileştirmek üzere yetişkinlere, kişiye özel psikoterapi sağlamaktadır. 10 yıldan fazla klinik deneyime sahiptir.

Sağlık ve Sağlıklı Yaşam

CC

Claudia Carberry, RD

Lisanslı Diyetisyen

Claudia Carberry Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde Diyetisyen’dir. Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı'nı 2010 yılında Tennessee Knoxville Üniversitesi’nden almıştır.

MD

Michele Dolan

Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Michele Dolan İngiliz Kolombiyası’nda BCRPA Sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. 2002 yılından bu yana kişisel eğitmen ve fitness öğretmenidir.

PS

Patricia Somers, RD

Lisanslı Diyetisyen

Patricia Somers Arkansas’da Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Diyetisyen lisansını 1979 yılında Beslenme ve Diyet Akademisi’nden almıştır.

LB

Lisa Bryant, ND

Naturopati Doktoru

Dr. Lisa Bryant Portland, Oregon’da lisanslı bir Naturopati Doktoru ve doğal tıp uzmanı’dır. Naturopatik Aile Tıbbı konusundaki uzmanlığını Ulusal Doğal Tıp Fakültesi’nde 2014 yılında tamamlamıştır.

KT

Kimberly Tan

Lisanslı Estetisyen ve Yetişkin Akne Uzmanı

Kimberly Tan, San Francisco’da bir akne kliniği olan Skin Salvation’ın Kurucusu ve CEO’sudur. 15 yıldan fazla süredir lisanslı bir estetisyendir ve cilt bakımında yaygın olarak kabul edilen, bütünsel ve tıbbi ideolojilerde uzmandır. Face Reality Acne Clinic’de doğrudan Laura Cooksey’in alt kadrosunda çalışmış ve Retin-a’nın ortak yaratıcısı ve akne araştırmalarının öncüsü olan Dr. James E. Fulton ile bire bir çalışmıştır. Çalışmaları cilt tedavilerini, etkili ürünleri, bütünsel sağlıkta eğitim ve sürdürülebilirliği harmanlar.

SS

Sami Skow

Sertifikalı Beslenme Uzmanı

Sami Skow New Jersey’de ACE Sertifikalı bir Beslenme Uzmanı ve Sağlık Koçu’dur. 2014 yılından bu yana Sağlık Koçu’dur.

CF

Courtney Fose, RD, LD, CNSC

Lisanslı Diyetisyen

Courtney Fose Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde Lisanslı bir Diyetisyen ve Sertifikalı Beslenme Destek Klinik Uzmanı’dır. 2009 yılından bu yana Diyetisyen olarak çalışmaktadır ve Klinik Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2016 yılında Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

AC

Amy Chan

Renew Breakup Bootcamp'in Kurucusu

Amy Chan, kalbi iyileştirmek için bilimsel ve spritüel yaklaşım kullanan bir enstitü olan Renew Breakup Bootcamp’in Kurucusu’dur. Psikologlardan ve koçlardan oluşan ekibi sadece 2 yıllık bir çalışma süresi içinde yüzlerce bireye yardımcı olmuştur ve bootcamp kalp yarasına yenilikçi ve bilimsel yaklaşımı nedeniyle CNN, Vogue, New York Times ve Fortune’da yer almıştır. Amy’nin ilk kitabı olan Breakup Bootcamp Ocak 2020’de HarperCollins tarafından yayımlanacaktır.

EE

Ellen East

Yoga Stüdyosu Sahibi ve Eğitmen

Ellen East sertifikalı bir yoga eğitmeni ve Georgia’da bulunan Hartwell’deki Studio 4 WholeHealth’in sahibidir. 200RYT sertifikasını Yoga Alliance’dan almıştır ve 25 yıldan fazla süredir yoga yapmaktadır.

RR

Robert Rice, DC

Kayropraktik Tıp Doktoru

Dr. Robert Rice İllinois’de Kayropraktik Tıp Doktoru’dur ve 2006 yılında açılan Shiloh Chiropractic’in sahibidir. Kayropraktik Tıp alanındaki Doktorasını 2006 yılında Logan Kayropraktik Üniversitesi’nden almıştır.

MS

Melissa Stoner, RDN

Lisanslı Diyetisyen

Melissa Stoner Colorado’da Lisanslı Diyetisyen ve Sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. Lisanslı Diyetisyenlik ve Beslenme Uzmanlığı’nı 2010 yılında ve NASM Kişisel Eğitmenlik sertifikasını 2012 yılında almıştır.

JE

Jourdan Evans, PhD

Kişisel Eğitmen

Jourdan Evans Los Angeles’da ACE sertifikalı Kişisel Eğitmen’dir. Fizik Tedavi alanındaki Doktora derecesini St. Ambrose Üniversitesi’nden 2012 yılında, ACE sertifikasını ise 2013 yılında almıştır.

JS

Dr. Jasper Sidhu 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Kiropraktör (masör)’dür. DC (Kiropratik Doktorluğu) derecesini 1994 yılında Canadian Memorial Kiropratik Fakültesi’nden almış ve sonrasında Rehabilitasyon alanında 3 yıllık bir Sertifika Programı’nı tamamlamıştır.

FM

Fanele Moyo, RD

Lisanslı Diyetisyen

Fanele Moyo Londra’da Lisanslı bir Diyetisyen’dir.

CM

Connie Martin, RD

Lisanslı Diyetisyen

Connie Martin, Georgiya’da klinik beslenme alanında uzman Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Diyet Uzmanlığı alanındaki Lisans derecesini 1982 yılında Southeast Missouri State Üniversitesi’nden almıştır.

BV

Brittany Venci, RDN

Diyetisyen

Brittany Venci, Ohio’da Tescilli bir Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı’dır. Beslenme Bilimleri alanındaki Yüksek Lisans derecesine 2013 yılında sahip olmuş ve Tescilli Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Belgesi’ni 2014 yılında almıştır.

KR

Katie Rhodes-Smith RD, CSSD, LD

Lisanslı Diyetisyen

Katie Rhodes-Smith Arkansas’da Lisanslı bir Diyetisyen’dir. Klinik Beslenme alanındaki Yüksek Lisansı’nı Arkansas Üniversitesi Tıbbi Bilimler Fakültesi’nden almıştır ve OWN-Nutrition Ltd. Şti.’nin kurucusudur.

CD

Caitlin Downey

Yoga Eğitmeni

Caitlin Downey Vermont’ta Tescilli Bir Yoga Eğitmeni’dir. 2014 yılından bu yana Yoga Eğitmeni olarak çalışmaktadır ve Phoenix Rising Yoga Therapisti belgesi için 600 saatlik eğitimi doldumuştur.

CF

Cindy Feng

Beslenme ve Gıda Bilimi Yüksek Lisansı

Cindy Feng Kaliforniya’da bir Beslenme Danışmanı’dır. Beslenme ve Gıda Bilimi alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2014 yılında Maryland Üniversitesi’nden almıştır.

KR

Katrina Rodas

Beslenme Uzmanı

Katrina Rodas Kaliforniya’da Beslenme Uzmanı’dır. Beslenme ve Diyet Uzmanlığı alanındaki lisans derecesini 2015 yılında Cal State Long Beach’den almıştır.

RA

Robin Abellar

Sertifikalı Kişisel Eğitmen

Robin Abellar Kaliforniya’da ACE Sertifikalı bir Kişisel Eğitmen’dir. Ayrıca sertifikalı Yoga, Barre, Spin, Senior Fitness ve POP Pilates eğitmenidir. Abellar yoga, kilo verme ve sıkılaşma konularında uzmandır.

AB

Alison Buchanan

Yoga Eğitmeni

Alison Buchanan, Seattle’da Power Vinyasa Yoga Öğretmeni’dir. Tanınmış yoga eğitmeni Baron Baptiste ile 300 saat üzerinde bir eğitimi tamamlamıştır ve sertifikalı bir Baptiste Eğitmeni’dir.

MN

Minh Nguyen

Lisanslı Diyetisyen

Minh Nguyen Kaliforniya’da dijital bir sağlık ve beslenme şirketi olan EatLove’da Beslenme Destek Rehberi’dir. Lisanslı bir Diyetisyen’dir ve Beslenme Bilimleri alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2015 yılında Kaliforniya State Üniversitesi’nden almıştır.

KP

Katie Phillips

Sertifikalı Masaj Terapisti

Katie Phillips Kaliforniya’da Sertifikalı bir Masaj Terapisti’dir. Masaj terapisi sektöründe 15 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

CE

Cécile Ellert

Holistik Aromaterapist

Cécile Ellert, Pensilvanya’da Fransız bir Holistik Aromaterapist’tir. Psikosomatik Psikolojide Danışmanlık alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2012 yılında Bircham International Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Aromatik uygulamalar ve detoks konusunda altı kitap yazmıştır.

RT

Dr. Ritu Thakur

Ayurveda, Doğal ve Bütünsel Sağlık Uzmanı

Dr. Ritu Thakur Ayurveda, Naturopati, Yoga ve Bütünsel Bakım konularında 10 yıldan fazla deneyime sahip, Delhi, Hindistan’da bir sağlık danışmanıdır. Tıp alanındaki lisans diplomasını (BAMS) 2009 yılında Bhopal BU Üniversitesi’nden almış, bunu takiben 2011 yılında Hyderabad’daki Apollo Sağlık Yönetimi Enstitüsü’nden Sağlık alanındaki Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Kişisel Bakım ve Stil

LM

Laura Martin

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Laura Martin Georgia’da Lisanslı bir Güzellik Uzmanı’dır. 2007 yılından bu yana saç stilisti ve 2013 yılından bu yana güzellik uzmanlığı öğretmenidir.

AA

Ashley Adams

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Ashley Adams İllinois’de, lisanslı bir Güzellik Uzmanı ve Saç Stilisti’dir. Güzellik Uzmanlığı eğitimini John Amico Saç Tasarım Okulu’nda 2016 yılında tamamlamıştır.

CS

Camille Sanghera

Güzellik Uzmanı

Camille Sanghera British Columbia’da 2014 yılında kurduğu Lash Envy Cosmetics ve Esvee Beauty’nin sahibidir.

AR

Alicia Ramos

Medikal Estetisyen

Alicia Ramos, lisanslı bir estetisyen ve Denver, Colorado’da yer alan Smoothe Denver’ın sahibidir. Kirpikler, dermaplaning, ağda, mikrodermabrazyon ve kimyasal peeling konusunda eğitimlerle Botanik ve Medikal Estetik Okulu’ndan lisansını almıştır. Şimdi ise yüzlerce müşterisine cilt bakım çözümleri sağlamaktadır.

KH

Kiara Hamed

Dövme Sanatçısı

Kiara Hamed Teksas’da bir Dövme Sanatıçısı’dır. Dövme Sanatçısı sertifikasını 2010’da almıştır.

KH

Kalee Hewlett

Moda Uzmanı

Kalee Hewlett 15 yıldan fazla süredir moda sektöründe çalışmakta olan bir moda uzmanı ve dönüşüm koçudur. Televizyon, baskı ve kurumsal danışmanlığın yanında ünlülere stilistlik ve kişisel stilistlik yapmıştır. NOX, DT ve The Verge gibi sayısız stil dergisinde çalışmaları yer almıştır.

TB

Tannya Bernadette

The Closet Edit'in Kurucusu

Tannya Bernadette Seattle’da bulunan bir kişisel stil hizmeti sağlayıcısı olan The Closet Edit’in Kurucusu’dur. 10 yıldan fazla süredir moda sektöründedir ve Moda Pazarlaması ve İşletmesi alanındaki Lisans derecesini The Art Institutes’den almıştır.

PI

Patrick Evan

Patrick Evan Salon'un Sahibi

Patrick Evan, San Francisco’da bir kuaför salonu olan Patrick Evan Salon’un sahibidir. 25 yıldan fazla süredir saç stilisti ve kuaför salonu sahibidir. Patrick Evan Salon Allure dergisi tarafından San Francisco’daki En İyi Kuaför Salonu olarak değerlendirilmiştir.

CH

Candace Hanna

Style by Candace'ın Sahibi

Candace Hanna Güney Kaliforniya’da stilist ve stil uzmanıdır. 15 yıllık kurumsal moda deneyimiyle iş kavrayışını ve yaratıcı gözünü, kişisel bir stil ajansı olan Style by Candace’da birleştirmiştir.

DV

Daniel Vann

Lisanslı Estetisyen

Daniel Vann, Seattle Bölgesi’nde bir makyaj stüdyosu olan Daredevil Cosmetics’in Yaratıcı Direktörü’dür. 15 yıldan fazla süredir kozmetik sektöründe çalışmaktadır ve şu anda lisanslı bir estetisyen ve makyaj eğitmenidir.

CM

Cassandra McClure

Temiz Güzellik Uzmanı

Cassandra McClure sürdürülebilir ve sağlıklı kozmetik malzemelerinin kullanımını artırmaya çalışan temiz güzellik avukatıdır. 15 yıldan fazla süredir model, makyaj sanatçısı ve makyaj şirketi kurucusu olarak çalışmaktadır.

EM

Erin Micklow

Gardrop Stilisti

Erin Micklow Los Angeles’da bulunan, bağımsız bir gardrop stiliti ve imaj danışmanıdır. Oyunculuk, güzellik ve stil sektöründe 10 yıldan fazla süredir çalışmaktadır ve The Hollywood Reporter, Variety ve TMZ gibi birçok dergide yer almıştır.

CJ

Catherine Joubert

Kişisel Stilist

Catherine Joubert farklı aralıktaki müşterilerle stillerini rafine etmek üzere çalışan bir kişisel stilisttir. 2012 yılında Joubert Styling’i açmıştır ve o zamandan bu yana Buzzfeed’de yer almış, Perez Hilton, Angie Everhart, Tony Cavalero, Roy Choi ve Kellan Lutz gibi ünlülere stil konusunda yardımcı olmuştur.

HP

Hannah Park

Profesyonel Stilist

Hannah Park, e-ticaret stilistliği, ünlü stilistliği ve kişisel stilistik konusunda deneyime sahip bir kişisel alışveriş meraklısı ve profesyonel stilisttir. Los Angeles’da bulunan, çalıştığı her bireyi anlamaya ve gardroplarını onların ihtiyaçlarına göre oluşturmaya odaklandığı The Styling Agent adlı stil şirketini yürütmektedir.

MA

Michael Van den Abbeel

Mosaic Hair Studio'nu Sahibi

Michael Van den Abbeel Florida, Orlando’daki Mosaic Hair Studio and Blowout Bar adlı kuaför salonunun sahibidir. 17 yıldan fazla süredir, saç kesmekte, şekillendirmekte ve renklendirmektedir.

MC

Melynda Choothesa

Moda Tasarımcısı, Couture Zen

Melynda Choothesa çeşitli müşterilere danışmanlık yapma tecrübesine sahip bir Moda Tasarımcısı, Gardrop Stilisti ve Sanat Yönetmeni’dir. Hem yaşadığı yer olan Los Angeles’da hem de uluslararası olarak, moda gösterileri için yaratıcı direktörlük, sinema filmleri için kostüm tasarımı ve kişisel gardrop stilistliği konularında çalışmaktadır.

AS

Arthur Sebastian

Arthur Sebastian Hair Salon'un Sahibi

Arthur Sebastian, San Francisco’daki Arthur Sebastian Hair Salon’un Sahibi’dir. 20 yıldan fazla süredir saç stilisti olarak çalışmaktadır ve başarılı bir saç stilisti olmanın gerçek sırrının kuaförlüğe olan tutku ve sevgiden geldiğine inanmaktadır. Kozmetoloji Lisansı’nı 1998‘de almıştır.

MN

Marta Nagorska

Tırnak Teknisyeni ve Blog Yazarı

Marta Nagorska Londra’da tırnak teknisyeni ve tırnak sanatı blog yazarıdır. Tırnak bakımı ve gelişmiş tırnak sanatı hakkında eğitici bilgiler verdiği Furious Filer adlı başarılı bir blogu yürütmektedir. 5 yıldan fazla süredir tırnak sanatını uygulamaktadır.

NS

Natalie Kay Smith

Sürdürülebilir Moda Yazarı

Natalie Kay Smith beş yıldır sürdürülebilir moda ve yeşil yaşam konusunda yazan bir sürdürülebilir moda yazarıdır. Modanın sorumluluk bilinci çerçevesinde mevcut olabileceğini okuyuculara göstermek için tüm dünyada 400’den fazla bilinçli markayla çalışmıştır.

MJ

Melissa Jannes

Lisanslı Estetisyen ve Brezilya Ağdası Eğitmeni

Melissa Jannes, tek çalışanlı, randevu ile çalışan ve kişiye özel dikkat sağlayarak hizmet veren, Philedelphia’daki Maebee's Beauty Studio’nun sahibi ve Lisanslı bir Estetisyen’dir. Melissa ayrıca, 47 ülkede 30.000 üzerinde spa profesyonelinin önde gelen ve tek kaynaklı tedarikçisi olan Universal Companies’in Ulusal Eğitmeni’dir. Estetisyen derecesini 2008 yılında Middletown Güzellik Okulu’ndan almış ve hem New York, hem de Pennsylvania’da lisansa sahip olmuştur. Bikini ağdası, 2012 yılında Allure Magazine’nin "Best of Beauty" ödülünü almıştır.

LY

Lindsay Yoshitomi

Tırnak Konusunda Blog Yazarı

Lindsay Yoshitomi, Lacquered Lawyer adlı blogun arkasındaki tırnak sanatçısıdır. Nail It! dergisinin “Tanımanız Gereken Blog Yazarları” kısmında ve Nail Art Gallery dergisinin kapak sayfasında yer almıştır. 15 yıldan fazla süredir tırnak sanatını uygulamaktadır.

DY

Diana Yerkes

Rescue Spa NYC'de Baş Estetisten

Diana Yerkes, Rescue Spa NYC’de Baş Estetisyen’dir. Estetisyenlik eğitimini Aveda Enstitüsü ve Uluslararası Dermal Enstitüsü’nden almıştır. Diana ASCP (Amerikan Klinik Patoloji Derneği) topluluğunun bir üyesidir. Kanser için Sağlıklı Yaşam ve İyi Görün İyi Hisset programlarından sertifikalara sahiptir.

JC

Joy Cho

Oh Joy! da Tasarımcı ve Stil Uzmanı

Joy Cho, 10 yıldan fazla süre önce kurulan bir yaşam tarzı markası ve tasarım stüdyosu olan Oh Joy! adlı stüdyonun Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü’dür. Tasarım stili, gündelik tarz üzerindeki değişik, renkli ve beklenmedik ayrıntılarıyla bilinir. 3 kitabın yazarıdır ve tüm dünyada yaratıcı işletmelere danışmanlık yapmaktadır.

CS

Christina Santelli

Style Me New'in Kurucusu

Christina Santelli gardrop stil danışmanlık hizmeti olan Style Me New’in sahibi ve kurucusudur. Finans sektöründeki başarılı kariyerinden sonra, 6 yıldan fazla süredir stilist olarak çalışmaktadır.

JG

Joanne Gruber

Profesyonel Stilist

Joanne Gruber, gardrop düzenlemeyi tertiple birlieştiren kişisel bir stil hizmeti olan Closet Stylist’in sahibidir. 10 yıldan fazla süredir moda ve stil sektörlerinde çalışmaktadır.

SK

Susan Kim

Profesyonel Stilist

Susan Kim, Seattle’da bulunan, yenilikçi ve ulaşılabilir modaya odaklı kişisel stil şirketi olan Sum+Style Co.’nun sahibidir. Moda sektöründe 5 yıldan fazla deneyime sahiptir ve Sanatta Önlisans derecesini Fashion Institute of Design & Merchandising’den almıştır.

AR

Alex Richardson

Güzellik Blog Yazarı

Alex Richardson dijital pazarlama danışmanı ve güzellik alanında blog yazarıdır. Kaynak saç konusunda uzmanlık bilgisine sahiptir.

CG

Cassy Gerasimova

Profesyonel Model

Cassy Gerasimova Kaliforniya’daki NEXT Model Management’ta modeldir. Modellik konusunda 10 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

RR

Rebekah Rossman

Profesyonel Manken

Rebekah Rossman YouTube’da 9.000 üzerinde takipçisi olan bir mankendir. 2012 yılından bu yana mankenlik yapmaktadır.

AH

Ashlea Henson

Yüz Boyama Sanatçısı

Ashlea Henson, YouTube üzerinde 50.000’den fazla abonesi olan bir makyaj ve yüz boyama sanatçısı ve öğretmenidir.

RS

Rebecca Shores

Makyaj Sanatçısı

Rebecca Shores Seattle, Washington’da bir güzellik blogu yazarı, sanatçı ve makyaj meraklısıdır. Makyaj videolarının yer aldığı YouTube kanalının 10.000 üzerinde takipçisi vardır.

JF

Jocy Paixão Fortes

Terzi, DIY (Kendin Yap)

Jocy Paixão Fortes Hollanda’da bulunan DIY (kendin yap) tarzında çalışan bir terzi ve moda meraklısıdır. DIY ve gezi temalı YouTube kanalı joycy’nin 100.000 üzerinde takipçisi vardır.

TK

Tamara Kelly

Tığ İşi Tasarımcısı

Tamara Kelly ödüllü bir yazar ve tasarımcıdır. Tığ işi ve örme projelerinde 14 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

MS

Mona Schmitt

DIY /Kendin Yap) El Sanatları Uzmanı

Mona Schmitt mobilya yenileme, ev dekorasyonu, mücevher, el sanatları ve dikiş ile uğraşan bir DIY el sanatları uzmanıdır. CraftKlatch adlı YouTube kanalının 100.000 üzerinde takipçisi vardır.

NW

Nancy Wynn

Örgü Öğretmeni

Nancy Wynn Minesota’da yerleşiktir ve kendini bildiğinden beri örgü örmektedir. Minnesota Knitters Guild ve Knitting Guild Association üyesidir. Wynn Knit adlı YouTube kanalının 10.000 takipçisi vardır

SA

Stephanie Alexandris

Moda Stilisti

Stephanie Alexandris New York’da Moda Stilisti’dir. Moda İşletme alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve 2008 yılından bu yana stilist olarak çalışmaktadır.

SF

Stephanie Fajardo

Profesyonel Stilist

Stephanie Fajardo Oregon Porland’da kişisel stilisttir. Televizyon, fotoğraf ve film çekimleriyle kariyerine başladığından bu yana, 17 yıldan fazla süredir stilist olarak çalışmaktadır.

YB

Ylva Bosemark

White Dune Studio'nun Kurucus

Ylva Bosemark bir lise girişimcisi ve lazer kesim mücevher üzerine uzmanlaşan küçük bir şirket olan White Dune Studio’nun kurucusudur. Kendisi de genç bir yetişkin olarak Ylva, diğer genç yetişkinlere tutkularını ticari teşebbüse dönüştürme konusunda ilham verme konusunda tutkuludur.

YA

Yuka Arora

Makyaj Sanatçısı

Yuka Arora kendi kendini eğitmiş, soyut göz sanatında uzman bir makyaj sanatıçısıdır. 5 yıldan fazla süredir makyaj sanatı deneyleri yapmaktadır ve sadece 5 ay için de 5.600 Instagram takipçisi toplamıştır. Renkli ve soyut bakışları Jeffree Star Cosmetics, Kat Von D Beauty, Sephora Collection diğer birçok kozmetik markası tarafından farkedilmiştir.

NM

Nine Morrison

Gelin Güzellik Uzmanı

Nine Morrison, Colorado’daki en büyük gelin güzellik firması olan WedLocks Bridal Hair & Makeup’ın sahibidir. 10 yıldan fazla zamandır güzellik sektöründedir. Güzellik eğitmeni ve işletme danışmanı olarak da seyahatlerde bulunmaktadır.

AD

Alison Deyette

Stil Uzmanı

Alison Deyette moda, stil ve televizyon alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip bir Stil Uzmanı ve TV Programı Sunucusu’dur. Good Housekeeping, People StyleWatch ve Mode gibi farklı dergiler için tüm dünyada fotoğraf çekimleri şekillendirmiş ve yönetmiştir. Alison aynı zamanda Variety magazin tarafından Los Angeles’daki en iyi stilistlerden biri olarak gösterilmiştir.

KG

Katya Gudaeva

Profesyonel Makyaj Artisti

Katya Gudaeva, Washington Seattle’da bulunan profesyonel bir makyaj sanatçısıdır. Yaklaşık 10 yıldır güzellik sektöründe çalışmaktadır. Microsoft, Amazon, Amy Schumer ve Barneys New York, müşterileri arasında yer alır.

VT

Veronica Tharmalingam

Profesyonel Stilist

Veronica Tharmalingam Los Angeles ve Paris’de yerleşik bir kişisel stilisttir. Kadın ve erkekler için ustalıkla stil sahibi gardroplar hazırlama konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahiptir.

LS

Lauren Schugar

Profesyonel Stilist

Lauren Schugar profesyonel bir moda ve gardrop stilistidir. Son 20 yıldır moda sektöründe çalışmaktadır ve şu anda baskı ve video çekimleri için düzenlediği gardroplarda uzmanlaşmaktadır.

VG

Vanessa Garcia

Lisanslı Güzellik Uzmanı

Vanessa Garcia Kaliforniya’da Lisanslı Güzellik Uzmanı’dır. Kuaförlük alanında 10 yılın üzerinde bir deneyime sahiptir.

JK

Joanna Kula

Rescue Spa PA Baş Estetisyeni

Joanna Kula, Philadelphia’daki Rescue Spa’da Baş Estetisyen’dir. Cilt bakımında 8 yıldan fazla tecrübesiyle, dönüştürücü yüz tedavileri alanında uzmandır.

Eğitim

BR

Bess Ruff

Çevre Bilimleri ve Yönetimi Yüksek Lisansı

Bess Ruff, Florida’da Coğrafya konusunda doktora öğrencisidir. Çevre Bilimleri ve Yönetimi konusundaki Yüksek Lisansını, Santa Barbara’daki Kaliforniya Üniversitesi Bren Çevre Bilimleri ve Yönetimi Fakültesi’ndan 2016 yılında almıştır.

SK

Stephanie Wong Ken

Yaratıcı Yazarlık Yüksek Lisansı

Stephanie Wong Ken, Portland State Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

AP

Alexander Peterman

Eğitim Yüksek Lisansı

Alexander Peterman Florida’da Özel Öğretmen’dir. Eğitim alanında Yüksek Lisans derecesini 2017 yılında Florida Üniversitesi’nden almıştır.

MM

Megan Morgan, PhD

İngilizce Doktorası

Megan Morgan Georgia Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Uluslararası İlişkiler alanında Lisansüstü Programı Akademik Danışmanı’dır. İngilizce alanındaki Doktorasını 2015 yılında Georgia Üniversitesi’nden almıştır.

CL

Catherine Valadez Lopez

Çocuk Bakım Merkezi Direktörü

Catherine Valadez Lopes, New York’ta Çocuk Bakım Merkezi Direktörü’dür. İlköğretim alanındaki Yüksek Lisansı’nı 2010 yılında New York City Üniversitesi, Brooklyn Fakültesi’nden almıştır.

MJ

Meredith Juncker

Doktora Adayı, Biyokimya ve Moleküler Biyoloji

Meredith Juncker Louisiana State Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi’nde Doktora Adayı’dır. Çalışmaları proteinler ve nörolojik dejeneratif hastalıklar üzerine yoğunlaşmıştır.

RS

Rachel Scoggins, PhD

Edebi Çalışmalar Doktorası

Rachel Scoggins Lander Üniversitesi’nde İngilizce dersi Öğretim Görevlisi’dir. Edebi Çalışmalar alanındaki Doktorasını 2016 yılında Georgia State Üniversitesi’nden almıştır.

CT

Christopher Taylor, PhD

İngilizce Alanında Misafir Yardımcı Doçent

Christopher Taylor Teksas’taki Austin Community College’de İngilizce alanında Misafir Yardımcı Doçent’tir. Doktora derecesini Austin’deki Teksas Üniversitesi’nden İngiliz Edebiyatı ve Ortaçağ Çalışmaları alanında almıştır.

MG

Michelle Golden, PhD

İngilizce Doktorası

Michelle Golden, Athens Georgia’da İngilizce öğretmenidir. İngilizce Doktorasını 2015 yılında Georgia State Üniversitesi’nden almıştır.

SR

Soren Rosier

Eğitim Alanında Doktora Adayı

Soren Rosier, Stanford Eğitim Yüksekokulu’nda Doktora adayıdır. Çocukların birbirlerine bir şeyleri nasıl öğrettikleri ve etkin yaşıt öğretmenlerin nasıl eğitilecekleri konularında çalışmalarını sürdürmektedir. Doktora çalışmalarına başlamadan önce Oakland, Kaliforniya’da ortaokul öğretmenliği ve SRI International’da araştırmacılık yapmıştır. Lisans derecesini 2010 yılında Harvard Üniversitesi’nden almıştır.

RN

Rebecca Nguyen

Emzirme Danışmanı ve Family Picnic'in Sahibi

Rebecca Nguyen Sertifikalı Emizrme Danışmanı ve Doğum Eğitimcisi’dir. Annesi Sue Gottschall ile yeni ebeveynlere doğum, emzirme, çocuk gelişimi ve eğitimi hakkında ders verdiği, Chicago’daki Family Picnici’i yürütmektedir. Rebecca on yıl boyunca okul öncesinden başlayıp üçüncü sınıfa kadar öğrencilere öğretmenlik yapmıştır ve Erken Çocukluk Eğitimi konusundaki Yüksek Lisans Derecesini 2003 yılında Illinois Ünversitesi’nden almıştır.

HC

Harish Chandran

Makine Öğrenmesi Mühendisi

Harish Chandran, Yapay Zekâ sonuçlarının Google ürünlerine entegre edilmesinde mühendislik çalışmalarına önderlik ettiği DeepMind’da Mühendislik Kısım Lideri ve Kıdemli Ekip Araştırma Mühendisi’dir. Harish, Bilgisayar Bilimleri alanındaki Doktora derecesini 2012 yılında Duke Üniversitesi’nden almıştır. DNA’nın kendiliğinden tutunması, evrimsel algoritmalar, hesaplamalı sinirbilim, bilgisayar mimarisi ve süper hesaplama konularında deneyime sahiptir.

DK

Dan Klein

Doğaçlama Koçu

Dan Klein, Stanford Üniversitesi Tiyatro ve Performans Sanatları Bölümü’nde ve ayrıca Stanford İşletme Enstitüsü’nde ders veren bir doğaçlama uzmanıdır. Dan 20 yıldan fazla zamandır tüm dünyadaki öğrencilere ve kuruluşlara doğaçlama, yaratıcılık ve hikaye anlatma dersleri vermektedir. Dan Lisans derecesini 1991 yılında Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

HM

High Mountain Institute

Kâr Amaçsız Dış Alan Eğitimi

High Mountain Institute, kendini öğrencilerin doğayla bağlantı kurmalarına, lider olarak gelişmelerine ve en iyi şekliyle eğitimi keşfetmelerine yardımcı olmaya adamış bir eğitim kuruluşudur. 25 yıldan fazla süredir HMI, öğrencileri Colorado ve Patagonia’nın bakir doğasına götürmekte ve sorumluluk paylaşımını teşvik etmekte, böylelikle de özenli düşünsel deneyimler için temel oluşturmaktadır.

GM

Gonzalo Martinez

Apple Onarım Uzmanı ve CleverTech'in Başkanı

Gonzalo Martinez, 5 yıldan fazla bir süre önce kurulmuş bir teknik onarım işletmesi olan CleverTech’in Başkanı’dır. CleverTech Ltd. Şti. iPhone, iPad, Macbook ve iMac gibi Apple marka cihazların onarımında uzmandır. Çevreye karşı sorumluluk anlamında bir lider olan şirket, alimünyumun, tüm ekran parçalarının ve anakartlardaki mikro bileşenlere kadar her şeyin gelecekteki onarımlarda tekrar kullanılmak üzere geri dönüşümünü sağlar. Şirket, ortalama bir onarım mağazasının üzerinde, ortalamada 0.5kg – 1.5kg civarında elektronik atıktan tasarruf yapar.

GM

Gale McCreary

SpeechStory'nin Kurucusu

Gale McCreary, gençlerde iletişim becerilerini geliştirmeye odaklanan kâr amaçsız bir kuruluş olan SpeechStory’nin kurucusudur. Daha önce Silikon Vadisi’inde Toastmasters International şubesinde CEO’luk ve Başkanlık yapmıştır.

LC

Larry Cornett, PhD

Brilliant Forge Kurucusu

Larry Cornett hevesli kişilerin kariyerlerini daha sağlam bir şekilde şekillendirmelerine yardımcı olmak üzere Brilliant Forge’u kurmuştur. Bunu kurmadan önce Silikon Vadisi’nde Teknoloji alanında 23 yılın üzerinde bir deneyimle ürün yöneticiliği yapmıştır.

CB

Cara Barker

Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi

Cara Barker Kütüphane ve Bilgi Bilimleri alanındaki Yüksek Lisansını Washington Üniversitesi’nden 2014 yılında almıştır. Western Carolina Üniversitesi’nde Araştırma ve Eğitim Kütüphanecisi’dir.

AJ

Andree Baham Johnson

Sertifikalı Okul Öncesi Öğretmeni

Andree Baham Johnson, Louisana’da Sertikalı Okul Öncesi Öğretmeni’dir. Erken Çocukluk Dönemi Öğretmenlik Sertifikası’nı 1993’te almıştır.

EM

Elizabeth Miller

Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı, Yaratıcı Yazarlık

Elizabeth Miller, Florida International Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında MFA (Güzel Sanatlar Yüksek Lisans) derecesi almıştır.

CR

Carlee Rasmussen

Eğitim Programları ve Öğretim Yüksek Lisansı

Carlee Rasmussen San Francisco’daki Peninsula Alternative Lisesi’nde Eğitim Uzmanı ve Profesyonel Gelişim Koordinatörü’dür. Eğitim Programları ve Öğretim alanındaki Yüksek Lisansını 2014 yılında Denver’daki Colorado Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

TB

Takiema Bunche-Smith

Anahsa Ltd. Şti. Başkanı

Takiema Bunche-Smith New York’da bir eğitim danışmanlık şirketi olan Anahsa’nın Başkanı’dır. Üç Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve 2007 ile 2009 yılları arasında Sesame Street İçerik Direktörlüğü’nü yapmıştır.

DW

Diana Con Webber

Öğretmen

Diana Con Webber Arizona’da öğretmendir. Standart İlköğretim, K-8 Sertifikasını 2017 yılında almıştır.

EL

Emily Listmann

Eğitim Alanında Sosyal Bilimler Yüksek Lisansı

Emily Listmann San Carlos, Kaliforniya’da özel öğretmendir. Sosyal Bilimler Öğretmeni, Müfredat Koordinatörü ve SAT Sınavı’na Hazırlık Öğretmeni olarak çalışmıştır. Eğitim alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2014 yılında Stanford Eğitim Enstitüsü’nden almıştır.

JK

Jamie Korsmo

İngilizce alanında PhD Adayı

Jamie Korsmo Georgia State Üniversitesi’nde Doktora adayıdır.

DC

Diya Chaudhuri, PhD

PhD, Yaratıcı Yazarlık

Diya Chaudhuri Georgia Devlet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık konusunda Doktora derecesi almıştır.

ME

Mary Erickson, PhD

İletişim ve Toplum Doktorası

Mary Erickson Western Washington Üniversitesi’nde Misafir Yardımcı Doçent’tir. İletişim ve Toplum alanındaki Doktorasını 2011 yılında Oregon Üniversitesi’nden almıştır.

DM

Danielle McManus, PhD

İngilizce Alanında Doktora

Danielle McManus, Davis California’da Lisansüstü Rehberi’dir. İngiliz Dili ve Edebiyatı alanındaki doktorasını Davis Kaliforniya Üniversitesi’nde 2013 yılında tamamlamıştır.

JM

Jeremy Mercer

Bilgisayar Onarım Teknisyeni

Jeremy Mercer, Kaliforniya’da bulunan Los Angeles’da, MacPro-LA’in Müdürü ve Baş Teknisyeni’dir. Elektronik onarımın yanında Mac ve PC alanlarında uzman perakende satış mağazalarında çalışma konusunda on yıldan fazla deneyime sahiptir.

Ev ve Bahçe

MS

Mark Spelman

Ana Müteahhit

Mark Spelman Teksas’da Baş Müteahhit’tir. 1987 yılından bu yana bir inşaat profesyonelidir.

MD

Michelle Driscoll

Mulberry Maids'in Kurucusu

Michelle Driscoll Colorado’da Mulberry Maids’in sahibidir. Driscoll Halk Sağlığı alanındaki yüksek lisansını Colorado Halk Sağlığı Fakültesi’nden 2016 yılında almıştır ve temiz bir çevrenin sağlık faydalarını anlamaktadır.

AC

Andrew Carberry

Gıda Uzmanı

Andrew Carberry 2008 yılından bu yana çocuklara bahçe ve çifliklerde yiyecek yetiştirme eğitimi verilen okul bahçelerinde ve farm to school (çiftlikten okula) programlarında çalışmıştır. Şu anda Winrock International’da Topluluk Tabanlı Gıda Ekibi’nde Program Üyesi’dir.

EM

Emily Margolis

Pastacı

Emily Margolis Baltimore, MD’de pastacılık konusunda bir girişimcidir. 15 yılın üzerindeki pastacılık denemiyle 2018 yılında, D.C. bölgesinde özel pastacılık dersleri veren Baking with Chef Emily’i kurmuştur.

PS

Pete Sveen

DIY (Kendin Yap) Sanatçısı

Pete Sveen Montana’da bir DIY meraklısıdır. Mobilya yapımından metal işlerine, projeler oluşturma konusunda ilham verici eğitim videoları oluşturur ve paylaşır. YouTube kanalı DIY Pete’nin 240.000 üzerinde abonesi vardır.

TW

Anthony "TC" Williams

Profesyonel Bahçe Düzenleyici

Anthony "TC" Williams, Idaho’da Profesyonel Bahçe Düzenleyici’dir. Idaho’da Tescilli Bir Bahçe Düzenleme Ticari İşletmesi olan Aqua Conservation Landscape & Irrigation’ın Kurucusu ve Başkanı’dır.

CK

Charles Korte

Bahçıvan ve Çiftçi

Charles Korte, Michigan’da Bahçıvan’dır. Süt üretilen bir çiftlikte büyümüştür ve şu anda organik bir bahçe ve çiftlikte gönüllü olarak çalışmaktadır.

MM

Maggie Moran

Bahçeci

Maggie Moran Pennsylvania’da Profesyonel Bahçıvan’dır.

LK

Lauren Kurtz

Bahçeci

Lauren Kurtz Colorado’daki City of Aurora’da Doğa Bilimci ve Bitki Yetiştirme Uzmanı’dır. Şu anda Su Koruma Dairesi için Aurora Belediye Merkezi’ndeki Water-Wise Garden’ı yönetmektedir.

KT

Katherine Tlapa

İç Mimar

Katherine Tlapa, şu anda San Francisco’da yerleşik bir tasarım hizmeti olan Modsy için Tasarım Uzmanı olarak çalışan bir iç mimar’dır. Ayrıca kendine ait bir DIY (Kendin Yap) Ev Tasarım blogu olan My Eclectic Grace’i yürütmektedir. İç Mimari alanındaki Güzel Sanatlar lisans derecesini 2016 yılında Ohio Üniversitesi’nden almıştır.

JH

Jeff Huynh

Handyman Rescue Team Genel Müdürü

Jeff Huynh Greater Seattle bölgesinde, ev hizmetleri, yenilemeleri ve onarımları konusunda kapsamlı çözüm sağlayan, Greater Seattle bölgesindeki Handyman Rescue Team’in Genel Müdürü’dür. 5 yıldan fazla süredir tamirci olarak çalışmaktadır ve elektronik teknolojisi alanında sertifikalara sahiptir

CF

Christel Ferguson

Profesyonel Düzenleyici

Christel Ferguson 5 yıldan fazla süredir yürüyen bir düzenleme ve organizasyon hizmeti olan Space to Love’ın sahibidir. Feng Shui sertifikasına sahiptir ve Ulusal Üretkenlik ve Düzenleme Profesyonelleri Birliği’nin bir üyesidir.

NR

Norman Raverty

San Mateo Handyman'in Sahibi

Norman Raverty, San Francisco Bay Bölgesi’nde tamir hizmetleri sunan San Mateo Handyman’ın sahibidir. Marangozluk, ev tamiratları ve yeniden düzenleme konusunda 20 yıldan fazla süredir çalışmaktadır.

RC

Ralph Childers

Usta Elektrikçi

Ralph Childers Portland Oregon bölgesinde usta elektrikçidir. 30 yıldan fazla süredir elekrik işleri yapmakta ve bunları öğretmektedir. Elektrik Mühendisliği alanındaki Lisans derecesini Louisiana Üniversitesi’nden almıştır.

PS

Peter Salerno

Kurulum Uzmanı

Peter Salerno 10 yıldan fazla süredir Chicago ve civarında sanata ilişkin ve diğer nesnelerin asılmasıyla uğraşan profesyonel bir kurulum şirketi olan Hook it Up Installation’ın sahibidir. Peter konut, ticari kuruluş, sağlık kurumu ve otel bağlamında sanatsal ve diğer monte edilebilir nesnelerin kurulumunda 20 yıldan fazla deneyime sahiptir.

CS

Chai Saechao

Plant Therapy'nin Sahibi

Chai Saechao, San Francisco’daki Plant Therapy’nin, kendini bitki doktoru olarak tanımlayan Kurucusu ve Sahibi’dir. 2018 yılında Plant Therapy’i kurmak için on yıllık işinden ayrılmıştır. Bu sırada stüdyo dairesinde 250’den fazla iç mekân bitkisine sahipti. Bitkilerin tedavi edici gücüne inanmakta ve dinlemeye, öğrenmeye istekli herkesle bitki sevgisini paylaşmaya devam etmeyi ummaktadır.

SA

Sam Adams

Cherry Design + Build'in Sahibi

Sam Adams Greater Seattle Bölgesi’nde 13 yıldan fazla süredir çalışan bir ev tasarım ve inşaat firması olan Cherry Design + Build’in sahibidir. Daha önceden mimar olan Sam şu anda ev tadilatları ve evlere yapılan eklemelerde uzamanlaşmış tam zamanlı bir müteahhittir.

MN

Mitchell Newman

Habitar Design ve Stratagem Construction'ın Yöneticisi

Mitchell Newman Chicago’daki Habitar Design’ın ve kardeş şirketi Stratagem Construction’ın Yöneticisi’dir. İnşaat, iç mimari ve emlâk geliştirme konularında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bundan önce bir tiyatroda Sanat Yönetmenliği yapmıştır ve Amerika’da, uzmanlıkta daha kalifiye olunduğunu gösteren board sertifikasına sahip bir Aile Doktoru’dur.

AM

Ashley Matuska

Temizlik Gurusu

Ashley Matuska, Denver, Colorado’da yer alan sürdürülebilirlik odaklı bir temizlik kuruluşu olan Dashing Maids’in sahibi ve kurucusudur. 5 yıldan fazla süredir temizlik sektöründe çalışmakadır.

IO

Ilya Ornatov

NW Maids'in Kurucusu

Ilya Ornatov, Seattle Washington’da bulunan bir temizleme hizmeti olan NW Maids’in Kurucusu ve Sahibi’dir. Ilya, NW Maids’i 2014 yılında, dürüst fiyatlandırma, İnternet’ten kolay rezervasyon ve eksiksiz temizlik hizmetlerine ağırlık vererek kurmuştur.

HB

Hussam Bin Break

Diagno Pest Control Operasyon Müdürü

Hussam Bin Break, Sertifikalı Ticari Pestisit Uygulayıcısı ve Diagno Pest Control’de Operasyon Müdürü’dür. Hussam ve erkek kardeşi, Greater Philadelphia Bölgesi’nde Diagno Pest Control’ü yürütmektedir.

BP

Bridgett Price

Temizlik Gurusu ve Maideasy'nin Ortağı

Bridgett, Phoenix Arizona’da yerel bir temizlik şirketi olan Maid Easy’nin ortağıdır. İşletme büyütme inisiyatiflerine önderlik eder ve bunları yönlendirir. Ayrıca temizlik işinin günlük operasyonlarını yönetmektedir.

MS

Marcus Shields

Temizlik Gurusu ve Maideasy'nin Sahibi

Marcus, Phoenix Arizona’da yerel bir temizlik şirketi olan Maid Easy’nin sahibidir. Temizlik alanındaki kökleri 60’lı yıllardan 70’li yıllara kadar vadi sakinlerinin evlerini temizleyen anneannesine gider. 10 yıldan fazla bir süreyle teknoloji alanında çalıştıktan sonra temizlik sektörüne geri dönmüş ve ailesinin denenmiş ve doğru yöntemlerini Phoenix Metro Bölgesi’ndeki evlerde yaşayan sakinlere aktarmak üzere Maid Easy’i açmıştır.

CP

Chris Parker

Parker Eco Pest Control'ün Kurucusu

Chris Parker Seattle’de bulunan sürdürebilir bir haşereyle mücadele hizmeti olan Parker Eco Pest Control’ün Kurucusu’dur. Washington Eyaleti’nde sertifikalı bir Ticari Pestisit Uygulayıcısı’dır ve lisans derecesini Washington Üniversitesi’nden 2012 yılında almıştır.

CW

Chris Willatt

Temizlik Gurusu

Chris Willatt Colorado Denver’da yer alan en yüksek puanlı temizlik kuruluşu olan Alpine Maids’in sahibi ve kurucusudur. Lisans derecesini 2012 yılında Colorado Üniversitesi’nden almıştır.

SM

Steve Masley

Organik Sebze Bahçıvanı

Steve Masley 30 yıldan fazla süredir San Francisco’da organik sebze bahçeleri tasarlamakta ve sürdürmektedir. 2007 ve 2008 yıllarında Steve, Stanford Üniversitesi’nde Yerel Sürdürülebilir Tarımsal Alan Uygulamalı Dersi’ni vermiştir.

MR

Mathew Rice

Profesyonel Pastacı ve Tatlılar Konusunda Etkili Kişi

Mathew Rice 1990’ların sonundan bu yana tüm ülkede restoranların pastane mutfaklarında çalışmıştır. Kendi yaratımlarına Food & Wine, Bon Appetit ve Martha Stewart Weddings’de yer verilmiştir. Mathew 2016 yılında, Eater tarafında Instagram’da takip edilmesi gereken en iyi 18 şeften biri olarak gösterilmiştir.

DK

Donna Smallin Kuper

Organizasyon Uzmanı ve Yazar

Donna Smallin Kuper, ödüllü bir organizasyon uzmanıdır. Karmaşaları düzene sokmak ve hayatı basitleştirmek konularında bir düzineden fazla kitabı en çok satan kitap olmuştur. Bu güne kadar CBS, ABC ve CNN’de kendisine yer verilmiştir.

TB

Tom Blake

Profesyonel Barmen

Tom Blake, craftybartending.com adlı barmenlik blogunu yönetmektedir. 2012 yılından bu yana barmendir ve The Bartender's Field Manual (Barmen’in El Kitabı) adlı bir kitap yazmıştır.

AG

Amie Gundrum

Özel Şef

Amie Gundrum Kuzey Caroline’da Özel Şef ve Yemek Sağlayıcısıdır. Aşçılık sertifikasını 1982’de almıştır.

PV

Phillip Verdin

Plus Ultra Painting Kurucusu

Phillip Verdin Kansas’da Plus Ultra Painting’in Sahibi’dir. 1998 yılından bu yana ressam olarak çalışmaktadır.

RH

Ronny Husser

Lisanslı Elektrikçi

Ronny Husser Maine’de Lisanslı Elektrikçi’dir. 1984 yılından bu yana Huzurevleri’ne Elektrik Hizmetleri sağlayan National Association of Home Inspectors’ın (Ulusal Ev Denetimcileri Birliği) sertifikalı bir üyesidir.

GP

Guadalupe Padilla

Desert Oasis Ltd. Şti. Kurucusu

Guadalupe Padilla, New Mexico’daki Desert Oasis Çevre Düzenleme ve Tamirat Hizmetleri Ltd. Şti.’nin Sahibi’dir. Ahşap işçiliği ve çevre düzenleme alanlarında 1998’den bu yana çalışmaktadır.

BL

Bobby Lock

Sertifikalı İlaçlayıcı

Bobby Lock, Georgia’daki Lock Exterminating Services’in sahibidir. Evsel Zararlı Böcek Kontrolü ve Ahşap Tahrip Edici Organizmalar konusunda eyalet sertifikasına sahiptir.

KG

Katie Gohmann

Bahçeci

Katherine Gohmann Teksas’da Profesyonel bir Bahçıvan’dır. 2008 yılından bu yana ev bahçıvanı ve profesyonel bahçıvandır

MM

Melissa Maker

Celan My Space'in Kurucusu

Melissa Maker, 1 milyondan fazla takipçisi bulunan bir YouTube kanalı ve blog olan CelanMySpace’in sahibi ve editörüdür. 10 yıldan fazla profesyonel temizlik tecrübesine sahiptir ve evdeki her şey hakkında faydalı ipuçları verir.

PR

Poppie Rodriguez

Çiçekçi

Poppie Rodriguez Kaliforniya’da, şu an çiçekçi olarak çalıştığı Sashay Floral’ın sahibi ve kurucusudur. Rodriguez çiçekçilik sektöründe 25 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

LP

Lydia Patubo

Bahçeci

Lydia Patubo San Francisco’daki Floercraft’ta Bahçe Merkezi yöneticisidir. San Francisco Şehir Fakültesi’nde Çevresel Bahçecilik okumuştur ve bu alanda 10 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

FM

Faris Mersi

Temizlik Girişimcisi ve Pourti Agency'nin Kurucusu

Faris Mersi temizlik sektöründe bir girişimci ve temizlik profesyonelleri bulmada bir uzmandır. Philadelphia’da müşterileri en iyi ev temizlik profesyonelleri ile eşleştiren bir ev hizmetleri acentesi olan Pourti Agency’nin Kurucusu’dur.

Veteriner

PE

Pippa Elliott, MRCVS

Veteriner, Royal College of Veterinary Surgeons

Dr. Pippa Elliott, evcil hayvan uygulamaları ve veteriner cerrahi alanında 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip Royal College of Veterinary Surgeons Üyesi bir veteriner cerrahtır. 1987 yılında Glasgow Üniversitesi’nden veteriner hekim ve cerrahlık derecesini almıştır. Doğup büyüdüğü yerdeki aynı hayvan kliniğinde 20 yılın üzerinde bir süre çalışmaktadır.

MN

Dr. Melissa Nelson, bir taşra kliniğinde 18 yılın üzerinde veterinerlik deneyimine sahip olduğu Minnesota’da Evcil ve Büyük Hayvanlar alanında uzman bir Veteriner’dir. Veterinerlik derecesini Minnesota Üniversitesi’nden 1998 yılında almıştır.

LB

Lauren Baker, DVM

Veteriner

Dr. Lauren Baker Veteriner’dir ve Karşılaştırmalı Biyomedikal Bilimleri alanında Doktora adayıdır. Dr. Baker Veterinerlik derecesini 2016 yılında Wisconsin Üniversitesi’nden almış ve Karşılaştırmalı Ortopedik Araştırma Laboratuarındaki çalışmaları yoluyla Doktorasını devam ettirmektedir.

DP

Deanne Pawlisch, CVT

Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni

Deanne Pawlisch İllinois’de veterinerlik uygulamalarıyla ilgili kurumsal eğitim veren Sertifikalı Veteriner Sağlık Teknisyeni’dir. 2011 yılından bu yana Veterinerlik Acil ve Yoğun Bakım Kurumu’nun üyesidir.

RC

Ryan Corrigan, LVT, VTS-EVN

Lisanslı Veteriner Teknisyeni

Ryan Corrigan Kaliforniya’da Lisanslı Veteriner Teknisyeni’dir. Veterinerlik Teknolojisi alanındaki lisans derecesini 2010 yılında Purdue Üniversitesi’nden almıştır.

JN

Jaime Nalezny, DVM

Egzotik Hayvan Veterineri

Dr. Jaime Nalezny kuş, sürüngen, amfibiyen ve egzotik küçük memelilerin bakımına odaklanan bir egzotik hayvan veterineridir. Minnesota Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden 2005 yılında mezun olmuştur ve 15 yıldan fazla süredir işini sürdürmektedir.

Otomotiv

JS

Jay Safford

Oto Mekanik Ustası

Jay Stafford Lake Worth, Florida’da otomotiv danışmanı ve proje yönetcisidir. ASE, Ford ve L1 sertifikalarına sahiptir ve 2005 yılından bu yana oto tamiri ile uğraşmakadır.

AQ

Andrew Quinn

Oto Mekanik Ustası

Andrew Quinn, Missouri’de Tamir Ustası’dır. ASE sertifikasına sahiptir ve 2010 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

RL

Rocco Lovetere

Oto Mekanik Ustası

Rocco Lovetere, Kaliforniya’da ailesi ile birlikte sahibi olduğu Rocco's Mobile Auto Repair’de Oto Mekanik Ustası’dır. ASE Sertifikalı bir oto teknisyenidir ve 1999 yılından bu yana oto tamir alanında çalışmaktadır.

AD

Alexander Douglas

Oto Tamircisi

Alexander Douglas Kaliforaniya’daki Planet Auto’da oto tamircisidir. 1997’den bu yana bu işi sürdürmektedir.

AE

Andrew Everett

Oto Mekanik Ustası

Andrew Everett Kuzey Carolina’da Oto Mekanik Ustası’dır. Elektrik ve HVAC sistemleri tamiri konusunda diplomaya sahiptir. 1995 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

CL

Chris Latocki

Oto Mekanik Ustası

Chris Latocki 1994 yılından bu yana oto tamircisi olarak çalıştığı Sarasota, Florida’da Oto Mekanik Ustası’dır. Hem bayilerle ham de bağımsız tamirhanelerle otomotiv onarım ve arıza bulma konusunda çalışmaktadır.

DS

Derek Spohn

Oto Mekanik Ustası

Derek Spohn Colorado’da Oto Mekanik Ustası’dır. ASE ve hibrit sertifikasına sahiptir ve 1998 yılından bu yana oto tamiri yapmaktadır.

JH

Joe Hough III

Oto Mekanik Ustası

Joe Hough III Florida’da Oto Mekanik Ustası’dır. Sistem kontolü, elektrik, sürülebilirlik ve klima konularında uzmanlaşmıştır. 1978 yılından bu yana oto tamiriyle uğraşmaktadır.

MP

Mike Parra

Oto Mekanik Ustası

Mike Parra Arizona’da Oto Mekanik Ustası’dır. ASE sertifikasına sahiptir ve oto tamiri teknolojisinde AA derecesine sahiptir. 1994 yılından bu yana oto tamiri yapmaktadır

KC

Kristin Cline

Otomotiv Muhabiri

Kristin Cline otomotiv muhabiri ve araç eğitmenidir. 10 yıldan fazla bir süre önce arabalar üzerinde çalışmaya başlamıştır ve şu anda çok sayıda araç bakım atölyesinde eğitim vermektedir.

JS

Jason Shackelford

Stingray Auto Repair'in Sahibi

Jason Shackelford, Seattle, Redmond ve Washington’da servisleri bulunan, bir aile oto onarım servisinin sahibidir. Oto tamir ve hizmetlerinde 24 yıldan fazla deneyime sahiptir ve ekibinin her üyesi de 10 yıldan deneyime sahiptir.

BH

Bryan Hamby

Araç Satış Acentesi

Bryan Hamby, Los Angeles, Kaliforniya’da güvenilir bir araç satış aracısı olan Auto Broker Club’ın sahibidir. Son 6 yıl boyunca, araba tutkusu ve araba satış sürecini alıcının tarafında olmak üzere özelleştirmek için eşsiz bir yetenekten doğan şirketini inşa etmiştir. 1.400’den fazla tamamlanmış satış ve %90 üzerinde müşteriyi elde tutma oranı ile Bryan’ın odaklandığı şey, araba satın alma deneyimini şeffaflık, adil fiyatlandırma ve birinci sınıf müşteri hizmetleriyle demokratik hâle getirmektir.

TE

Tom Eisenberg

West Coast Tires & Service'in Sahibi

Tom Eisenberg, Los Angeles’daki West Coast Tires & Service’in Sahibi ve Yöneticisi’dir. Tom otomobil sektöründe 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Şu anda bulunduğu konuma geldiği yola, 16 yaşında araba lastiği takarak çıkmıştır. Modern Tire Dealer dergisinin oylamasında Tom’un mağazası, ülkedeki en iyi 10 işletmeden biri olarak gösterilmiştir.

Ticaret ve Finans

ML

Michael R. Lewis

Girişmci ve Finansal Danışman

Michael R. Lewis Teksas’da emekli bir kurumsal yönetici, girişimci ve yatırım danışmanıdır. İşletme ve Finans alanında 40 yılın üzerinde tecrübeye sahiptir.

VL

Vinny Lingam

Civic Technologies COE'su

Vinny Lingam kimliğinizi kontrol etmeyi ve korumayı kolaylaştıran bir kimlik doğrulama çözümü olan blockchain destekli Civic Tehnologies’in CEO’sudur.

ED

Elizabeth Douglas

wikiHow CEO'su

Elizabeth Douglas wikiHow’un CEO’sudur. Bilgisayar Bilimleri alanındaki Lisans derecesini ve İşletme Yüksek Lisans derecesini Stanford Üniversitesi’nden almıştır. Teknoloji sektöründe 15 yıldan fazla çalışmıştır.

CH

Chad Herst

Farkındalık Koçu

Chad Herst, San Francisco’da Zihin/Vücut Koçluğuna odaklı bir sağlıklı yaşam merkezi olan Herst Wellner’de Yürütücü Koç’tur. 25 yıldan fazla süredir yoga öğretmeni, akupunkturcu ve bitki uzmanı olarak deneyimiyle sağlıklı yaşam alanında çalışmaktadır.

AK

Adrian Klaphaak

Kariyer Koçu

Adrian Klaphaak, San Francisco Bay Bölgesi’nde butik bir kariyer ve hayat koçluğu şirketi olan A Path That Fits’in kurucusu ve kariyer koçudur. Dünyaya olumlu bir etkide bulunmak isteyen kişilerle çalışmaktadır. 1000’den fazla kişiye başarılı bir kariyer oluşturmalarında ve daha anlamlı bir hayat yaşamalarında yardımcı olmuştur.

CC

Colleen Campbell, PhD

Ignite Your Potential CEO'su

Dr. Colleen Campbell San Francisco Bay Bölgesi ve Los Angeles’da yer alan Kariyer ve Yaşam Koçluğu hizmetleri sunan Ignite Your Potential Merkezleri’nin CEO’su ve Kurucusu’dur. Colleen Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora derecesine sahiptir. 2008 yılından bu yana kariyer koçluğu yapmaktadır.

MT

Maureen Taylor

SNP Communications CEO'su

Maureen Taylor San Francisco Bay Bölgesi’nde yer alan kurumsal bir iletişim şirketi olan SNP Communications’un CEO’su ve Kurucusu’dur. 25 yıldan fazla süredir tüm sektörlerdeki liderlere, kuruculara ve yenilikçilere, mesajlarını ve ilettiklerini keskinleştirmekte yardımcı olmaktadır.

KK

Ken Koster

Yazılım Uzmanı

Ken Koster bir tıbbi teknoloji şirketi olan Ceevra’nın Ortak-Kurucusu ve Baş Teknoloji Yöneticisi’dir. Silikon Vadisi şirketlerinde programlama ve yazılım ekiplerini yönetme konusunda 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ken, Stanford Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında Lisans ve Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

DJ

Devin Jones

Kariyer ve Açıklık Koçu

Devin Jones, çevrimiçi bir kariyer kuluçka yeri olan “The Soul Career"i oluşturan kişidir. CliftonStrengths değerlendirmesinde sertifikaya sahiptir ve amaçlarını netleştirip, anlamlı kariyerler oluşturmaları için kadınlarla çalışmaktadır. Devin, Lisans derecesini 2013 yılında Stanford Üniversitesi’nden almıştır.

AR

Archana Ramamoorthy

Ürün Yönetim Direktörü

Archana Ramamoorthy Workday’de Teknoloji Ürünleri Yönetim Direktörü’dür. Bir ürün ninja’sıdır, güvenlik savunucusudur ve teknoloji sektörüne daha fazla dahil olmayı sağlama arayışındadır. Archana Lisans derecesini SRM Üniversitesi’nden, Yüksek Lisans derecesini ise Duke Üniversitesi’nden almıştır ve 8 yıldan fazla süredir ürün yönetimi alanında çalışmaktadır.

GL

Gene Linetsky

StartUp Kurucusu ve Mühendislik Direktörü

Gene Linetsky, San Francisco Körfez Bölgesi’nde bir startup kurucusu ve yazılım mühendisidir. 30 yıldan fazla bir süre boyunca teknoloji sektöründe çalışmıştır ve şu anda işletmeler için akıllı Satış Noktası terminalleri kuran bir teknoloji şirketi olan Poynt’de Mühendislik Direktörü’dür.

NM

Nathan Miller

Rentec Direct'in Kurucusu

Nathan Miller girişimci, ev sahibi ve gayrimenkul yatırımcısıdır. 2019 yılında bulut tabanlı bir mülk yönetim şirketi olan Rentec Direct’i kurmuştur. Bugün Rentec Direct ABD’de 14.000 üzerinde ev sahibi ve mülk yöneticisiyle çalışmakta ve kiralamalarını daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardım etmektedir.

HR

Helena Ronis

VoxSnap'ın CEO'su ve Ortak Kurucusu

Helena Ronis eğitim ses ve görüntü malzemeleri oluşturmak için bir platform olan VoxSnap’ın Ortak Kurucusu ve CEO’sudur. 8 yıldan fazla bir süre boyunca ürün ve teknoloji sektöründe çalışmıştır ve Lisans derecesini 2010 yılında İsrail’deki Sapir Academic College’den almıştır.

CL

Cassandra Lenfert

Yeminli Mali Müşavir

Cassandra Lenfert Colorado’da Yeminli Mali Müşavir ve Sertifikalı Finansal Planlama Uzmanı’dır. 13 yıldan fazla vergi, muhasebe ve kişisel finans deneyimine sahiptir. Lisans derecesini 2006 yılında Güney Indiana Üniversitesi’nden almıştır.

JH

Jack Herrick

wikiHow'un Kurucusu

Jack Herrick Amerikalı bir girişimci ve wiki meraklısıdır. Girişimcilik projeleri arasında wikiHow, eHow, Luminescent Technologies ve BigTray yer alır.

DK

Darron Kendrick, JSM, CPA

Yeminli Mali Müşavir

Darron Kendrick North Georgia Üniversitesi’nde Muhasebe ve Hukuk Yardımcı Profesörü’dür Vergi Hukuku alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2012 yılında Thomas Jefferson Hukuk Fakültesi’nden ve Yeminli Mali Müşavirliğini 1984 yılında Alabama Yeminli Müşavirlik Eyalet Kurulu’ndan almıştır

EH

Erin A. Hadley, CFP®

Sertifikalı Finansal Planlamacı®

Erin A. Hadley Kaliforniya’daki Occidental Asset Management Ltd. Şti.’nin Yönetici Ortağı’dır. Yatırım yönetimi ve finansal planlama konularında 10 yılın üzerinde deneyimiyle Sertikalı bir Finansal Planlamacı®’dır.

NO

Nick O'Neill

5 Calls'un Kurucusu

Nick O'Neill, politikacılarla iletişime geçmeyi kolaylaştıran bir uygulama olan 5 Calls’un Sahibi’dir. 5 Calls politik sorunları araştırır, hangi başlık için hangi temsilcilerin en etkili olduklarına karar verir, bu ofisler için telefon numaralarını toplar ve gelişim ifade eden kodlar yazar.

DD

Deb DiSandro

Speak Up On Purpose'ın Sahibi

Deb DiSandro, Wisconsin’de Speak Up On Purpose’ın Sahibidir. 1989 yılında bu yana motivasyon veren açılış konuşmacısı, yazar ve hikaye anlatıcı koç’tur.

AE

Abayomi Estwick

Sertifikalı Yaşam Koçu

Abayomi Estwick, Maryland’de Sertifikalı Yaşam Koçu’dur. Yaşam Koçu Sertifikasını 2017’de almıştır.

RB

Ryan Baril

CAPITALPlus Mortgage Başkan Yardımcısı

Ryan Baril, CAPITALPlus Mortgage’in Başkan Yardımcısı’dır. 2012 yılında Central Florida Üniversitesi’nden Pazarlama alanında işletme lisans derecesini almıştır.

DL

Dmitri Leonov

SaneBox Ortak Kurucusu

Dmitri Leonov, gelen kutularındaki spam gönderileri gidermede kullanıcılara yardım etmeyi amaçlayan bir şirket olan SaneBox’ın Ortak Kurucusu’dur.

CM

Chris McTigrit

İşletme Yüksek Lisansı

Chris McTigrit, 1997 yılından bu yana işletme, muhasebe ve üretim alanlarında çalışmıştır. İşletme Yüksek Lisansı’nı 2007 yılında, Little Rock’daki Arkansas Üniversitesi’nden almıştır.

NC

Natacha Ciezki

Emlakçı

Natacha Ciezki Teksas’da Emlakçı’dır. 2006 yılında Teksas Gayrimenkul Komisyonu’nun üyesi olmuştur.

CT

Carla Toebe

Emlakçı

Carla Toebe Washington’da Emlakçı’dır. 2005 yılından bu yana aktif olarak emlakçılık yapmaktadır ve 2013 yılında CT Realty LLC emlak acentesini kurmuştur.

JN

Jill Newman, CPA

Yeminli Mali Müşavir

Jill Newman 20 yıl üzerinde muhasebe deneyimiyle Ohio’da Yeminli Mali Müşavir’dir. Yeminli Mali Müşairliği’ni Ohio Muhasebecilik Kurulu’ndan 1994 yılında almıştır.

KK

Kendra Kinnison, CPA

Yeminli Mali Müşavir

Kendra Kinnison Teksas’da Yeminli Mali Müşavir’dir. İşletme Lisans ve Yüksek Lisansı’nı Texas A&M Üniversitesi-Corpus Christi’den 1999 ve 2000 yıllarında almıştır.

SM

Scott Maderer

Sertifikalı Finansal Koç

Scott Maderer Teksas’da Sertifikalı Finans Koçu’dur. İşletme Yüksek Lisans derecesini 2013 yılında Texas A&M Üniversitesi Ticaret Böülümü’nden almıştır.

JB

Jerry Becerra

Lisanslı Sigorta Aracısı

Jerry Becerra San Francisco’da Barbary Insurance Brokerage’ın Başkanı’dır. Becerra sigorta alanında 30 yılın üzerinde deneyime sahip lisanslı bir mal ve kaza sigorta temsilcisi’dir.

RA

Ramin Ahmari

FINESSE US Ltd. Şti. CEO'su ve Kurucusu

Ramin Ahmari, sosyal medayada etkili olma konusunda bir danışmanlık firması olan FINESSE’ın CEO’su ve Ortak Kurucusu’dur. FINESSE’den önce büyüme ve sponsorluk konusunda etkili olma ve pazarlama stratejisini uygulayan büyük markalarla çalışarak veri bilimleri ve sosyal bilimlerde sanal zekâ alanlarındaki uzmanlığını artırmıştır.

Çeşitli

KJ

Kris Jensen

Regenerative Communities Collective Müdürü

Kris Jensen yenileyici tasarım üzerine odaklanan bir tasarım danışmanlığı olan Regenerative Communities Collective’in Müdürü’dür. Öncesinde Kaliforniya’daki San Bruno Mountain Watch’ın Yönetici Müdürlüğü’nü yapmıştır. 25 yılı aşkın süredir çevreci bir aktivisttir

MW

Mark Webster

Web Tasarım Profesorü

Mark Webster Washington’daki Clover Park Technical College’de Web Tasarım Profesörü’dür. 2002 yılından bu yana CPTC’de, Hem Medya Tasarım Bölümü’nde hem de Bilgisayar Programlama ve Web Geliştirme Bölümü’nde eğitim vermektedir.

GA

Gavin Anstey

Video Yapımcısı, Cinebody'de Yürütmeden Sorumlu Yönetici

Gavin Anstey, Cinebody’de günlük işleri yürütmekten sorumlu yöneticidir. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır. Gavin video yapımcılığı ve yazılım alanında bir kariyere başlamadan önce Colorado Boulder Üniversitesi’nde Gazetecilik okumuştur.

CG

Carole Grogan

Bright Blue Events'in Sahibi

Carole Grogan, düğünler konusunda uzmanlaşmış bir etkinlik planlama şirketi olan Bright Blue Events’in Sahibi ve Etkinlik Baş Tasarımcısı’dır. Ekibi 10 yıldan fazla süredir güzel, ayrıntılı düğünlerin yanında sosyal ve kurumsal etkinlikler düzenleyerek çiçek tasarımı, dekor, ekip oluşturma ve yemek hizmeti sağlama gibi detaylarla ilgilenmektedir.

KB

Karen Brown

Düğün ve Etkinlik Planlamacısı

Karen Brown, kurumsal partiler, ödül törenleri, ürün lansmanları, galalar, yardım etkinlikleri ve düğünler gibi etkinlikleri yürüten tam donanımlı bir etkinlik planlama şirketi olan Karen Brown New York’un Kurucusu ve Yaratıcı Direktörü’dür. Geçen 6 yıl boyunca ABD, Meksika ve Kanada’da yüzlerce başarılı etkinlik düzenlemişlerdir.

MD

Maya Diamond

Flört ve İlişki Koçu

Maya Diamond, Kaliforniya Berkeley’de Flört ve İlişki Koçu’dur. İlişkisi olmayan, sinir bozucu flört şekillerine sıkışmış bireylerin iç güvenliği bulmaları, geçmişlerini iyileştirmeleri ve sağlıklı, sevgi dolu ve sürekli ilişkiler oluşturmalarında yardımcı olma konusunda 7 yıllık deneyime sahiptir. Yüksek Lisans derecesini Kaliforniya Integral Studies Enstitüsü’nden 2009 yılında Somatik Psikoloji alanında almıştır.

KK

Kathryn Kellogg

101 Ways to Go Zero Waste Adlı Kitabın Yazarı

Kathryn Kellogg, çevre dostu yaşamı, çok fazla sevgi ve olumlu yaklaşımla basit ve adım adım bir sürece bölmeye kendini adamış bir yaşam stili web sitesi olan goingzerowaste.com’un kurucusudur. 101 Ways to Go Zero Waste’in yazarı ve National Geographic’in plastiksiz yaşam konusundaki konuşmacısıdır.

TP

Travis Page

Cinebody'de Ürün Sorumlusu

Travis Page Cinebody’de Ürün Sorumlusu’dur. Cinebody, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekleyen, kullanıcı tarafından yönlendirilen, video içerik yazılımıdır.

LW

Leah Weinberg

Color Pop Events'in Sahibi ve Yaratıcı Direktörü

Leah Weinberg, New York’da bulunan, detaylara odaklanan ve lojistik içinde yaşayan bir düğün planlama şirketi olan Color Pop Events’in Sahibi ve Yaratıcı Direktörü’dür. Color Pop’u yürütmekteki altıncı yılında olan Leah’nın renkli çalışmaları ve parti planlama ipuçları İnternet üzerinde ve Vogue, Bravo, Thrive Global, Glamour, Marie Claire, Martha Stewart Weddings, Martha Stewart Living, The Knot, Buzzfeed gibi dergilerde yayımlanmıştır.

KM

Kelly Medford

Açık Hava Ressamı

Kelly Medford, Roma İtalya’da Amerikalı bir ressamdır. ABD ve İtalya’da klasik resim, çizim ve baskı resim okumuştur. Öncelikli olarak Roma’nın caddelerinde açık havada çalışır ve ayrıca görevli olarak özel uluslararası koleksiyoncular için seyahat eder. Sonsuzluk Şehri’nin ziyaretçilerine eskiz günlüğü tutmayı öğrettiği Sketching Rome Tours’un kurucusudur.

PT

Pennsylvania Turnpike Commission

Otoyol İdare Kuruluşu

Pennsylvania Turnpike Commission, Pennsylvania eyaletinde ücretli bir otoyol olan Pennsylvania Turnpike’ın işletilmesi ve bakımından sorumlu bir kuruluştur.

CDB

Claire Donovan-Blackwood

Heart Handmade UK'in Sahibi

Claire Donovan-Blackwood, mutlu ve yaratıcı bir hayat yaşamaya adanmış bir site olan Heart Handmade UK’in sahibidir. El işleri ve DIY (kendin yap) tarzındaki çalışmaları, yapım aşamasında farkındalığa odaklanarak, diğerlerinin yapması mümkün olacak şekilde kolaylaştırmayı seven, 12 yıllık, tecrübeli bir blog yazarıdır.

CB

Cinebody

Video Yapım Gurusu

Cinebody, şirketlerin kullanıcı telefonlarının birleştirilmiş gücünü kullanarak profesyonel video içeriği oluşturmalarına yardımcı olan, Denver’da üretilmiş bilgisayar yazılımıdır. Kullanıcı tarafından yönlendirilen bu içerik yazılımı, markaları dünyadaki herkesle hızlı, özgün ve ilgi çekici video içeriği oluşturmada destekler.

LH

Lucy V. Hay

Yazar, Oyun Yazarı ve Senaryo Editörü

Lucy V. Hay, diğer yazarlara yazarlık atölyeleri, kurslar ve Bang2Write blogu yoluyla yardım eden bir yazar, senaryo editörü ve blog yazarıdır. Lucy, iki İngiliz Gerilim Filminin yapımcısı olmasının yanında birçok filmin danışmanı ve senaryo editörüdür. Kamera Books’un Creative Essentials serisinin 'Writing & Selling Thriller Screenplays' ve ardından gelen 'Drama Screenplays' ile 'Diverse Characters' kitaplarının yazarıdır. İlk suç kitabı olan 'The Other Twin', Sky kanalındaki 'Agatha Raisin'in Emmy ödülü adayı yapımcısı olan Free@Last TV tarafından ekrana uyarlanmaktadır.

MS

Melessa Sargent

Scriptwriters Network'ün Başkanı ve CEO'su

Melissa Sargent, TV, filmler ve yeni medya için senaryo yazarlığı iş ve sanatını öğretmek üzere eğlence dünyası profesyonellerini getiren kâr amaçsız bir kuruluş olan Scriptwriters Network’ün Başkanı’dır. Kuruluş, eğitim programlaması ile sektör profesyonelleriyle anlaşmalar yoluyla erişim ve fırsatlar geliştirerek ve eğlence sektöründeki yazarlığın neden ve kalitesini geliştirerek üyelerine hizmet vermektedir.

DG

Daniela Gutierrez-Diaz

Desen Tasarımcısı

Daniela Gutierrez-Diaz, DGpatterns’de profesyonel bir desen ve giyim tasarımcısıdır. Yoğun gündelik hayat için uygun modern ve eşsiz silüetler oluşturur. On the Cutting Floor adlı başarılı blogu farklı proje ve tasarımlar için dikiş ipuçları ve PDF formatında dikiş desenleri içerir.

JY

Jenny Yi

Düğün Planlama ve Tasarımcısı

Jenny Yi, düğün planlaması, tasarımı ve çiçek tasarımı konularında uzmanlaşmış, ödüllü, tam donanımlı hizmet sağlayan bir etkinlik planlama şirketi olan Chloe+Mint’in Kurucusu’dur. Jenny 5 yıldan fazla süredir sektördedir ve markalaştırma ve etkinlikler üzerinde kayda değer marka ve ünlülerle de yakından çalışmaktadır.

CR

Carmela Resuma

Dünya Gezgini ve FLYTE Yönetici Müdürü

Carmela, yeterli hizmet almayan toplumlarda yaşayan öğrencileri dönüştürücü seyahat deneyimleri yoluyla güçlendiren, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan FLYTE’nin Yönetici Müdürü’dür. 3 yaşından bu yana dünyayı dolşamaktadır ve gençlerin güçlendirilmesi, sosyal etki ve seyahat konusunda tutkuludur.

JB

James Brown

Meditasyon Koçu

James Brown San Francisco Bay Bölgesi’nde, kökü çok eskiye dayanan, kolay ve erişilebilir bir meditasyon formu olan Vedik Meditasyon öğretmenidir. Öğretmen olmak için, Himalayalarda 4 aylık yoğun bir eğitim de dâhil olmak üzere, Vedik uzmanlarla 2 yıllık zor bir eğitimi tamamlamıştır. Yıllar boyunca San Francisco’dan Oslo’ya, kişisel, şirketlerde ya da konferanslar aracılığıyla binlerce kişiye ders vermiştir.

AE

Allyson Edwards

Dünya Gezgini ve Uluslararası Danışman

Allyson Edwards Uluslararası İlişkiler alanında Stanford Üniversitesi’nden lisans derecesine sahiptir. Sonrasında yirmiden fazla ülkede, acentelerle uluslarlarası ortaklıklara olanak sağlamaya devam etmiş ve eğitim, finans teknolojisi ve perakende satış sektörlerindeki şirketlere danışmanlık yapmıştır.

MA

Michael Arnoldi

Kuyumcu

Michael Arnoldi’nin ailesi Kaliforniya’da, İtalya’da başlamış ve ABD’ye taşınmış üç nesillik bir mücevher işletmesi olan Arnoldi Jewelers’ın sahibidir. Michael mücevher sektöründe 10 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

SM

Stuart Morgan

Profesyonel Fotoğrafçı

Stuart Morgan Kaliforniya’da profesyonel fotoğrafçıdır. Brooks Fotoğrafçılık Enstitüsü’nden 2011 yılında mezun olmuştur.

JM

James McKenna

Metin Yazarı ve Yapımcı

James McKenna Cincinnati’de basılı reklamlar, TV reklamları ve web siteleri için serbest içerik üreten bir Metin Yazarı ve Yapımcı’dır. 15 yıl oyunca genel reklamcılık alanında çalışmıştır.

IA

Inga Aksamit

Gezi Yazarı

Inga Aksamit gezi yazarı, fotoğrafçı ve 10 yıldan fazla deneyime sahip bir yazardır. İki kitap yayımlamıştır ve kapsamlı dergilerde yazmaktadır.

JD

John Damico

Özel Şef

John Damico Wisconsin’de Özel Şef’tir. ServSafe sertifikasını 2015 yılında almıştır ve 2014 yılından bu yana MATC Aşçılık Eğitmeni’dir.

GH

Gary E. Hatch, PhD

Biyoloji Bilimci

Dr. Gary E. Hatch, 38 yılını solunum yolları biyokimyası ve bunun toksin ve kirleticilere yanıtını araştırmakla geçirmiş, North Carolina’da emekli bir Biyoloji Bilimci’dir. 1979-2015 yılları arasında A.B.D. Çevre Koruma Kurumu’nda çalışmıştır.

IC

Ikaika Cox

Bisiklet Tamircisi

Ikaika Cox Provo, Utah’da Provo Bicycle Collective’in Operasyonlar Direktörü’dür. Edebiyat ve Felsefe alanındaki lisans derecesini 2015 yılında Utah Valley Üniversitesi’nden almıştır ve 2012 yılından bu yana bisiklet tamircisidir.

NG

Neal Gorenflo

Shareable'ın Kurucusu

Neal Gorenflo paylaşma konusunda uzmandır ve Shareable’ın kurucusudur. Girişimci ve düşünce lideri olarak 10 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

HH

Hoffelt & Hooper

İşleme Uzmanları

Hoffelt & Hooper 2016 yılında aile tarafıdan kurulmuş ve aile tarafından yürütülen küçük bir işletmedir. Hoffelt & Hooper ekibi işleme ve DIY(kendin yap) setleri de dahil olmak üzere güzel, kişiye özel sanat parçaları üretir.

AH

Alex Hong

Şef Aşçı ve Restoran Sahibi

Alex Hong San Francisco’da yer alan bir Yeni Amerikan restoranı olan Sorrel’ın Şef Aşçısı ve Ortak Sahibi’dir. On yıldan fazla süredir restoranlarda çalışmaktadır. Alex, Amerika Mutfak Enstitüsü mezunudur ve ikisi de Michelin yıldızlı Jean-Georges ve Quince mutfaklarında çalışmıştır.

LL

Lauren Chan Lee

Care.com'da Ürün Lideri

Lauren Chan Lee aile bakım hizmetleri bulmak ve yönetmek konusunda en büyük çevirimiçi Pazar olarn Care.com’da Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü’dür. Farklı uzmanlıklar ve alanlarda 10 yılın üzerinde ürün yönetimi alanında çalışmıştır. İşletme Yüksek Lisans derecesini Northwestern Üniversitesi’nden 2009 yılında almıştır.

EH

Emily Hickey

Chief Detective'in Kurucusu

Emily Hickey, dünyanın en büyük perakende satıcılarının ve startup’ların Facebook ve Instagram reklamlarını ölçeklendirmelerine yardım eden bir sosyal medya geliştirme acentası olan Chief Detective’in Kurucusu’dur. 20 yıldan fazla süredir büyüme uzmanı olarak çalışmaktadır ve Yüksek Lisans derecesini 2006 yılında Stanford İşletme Enstitüsü’nden almıştır.

SB

Samuel Bogue

Şarap Direktörü ve Danışman

Samuel Bogue, Kaliforniya, San Francisco’daki Ne Timeas Restoran Grubu’nun Şarap Direktörü’dür. Sertfikalı bir şarap garsonu, Zagat "30 Under 30" ödülü sahibi ve Bay bölgesinin en iyi restoranlarından bazılarının şarap danışmanıdır.

DL

Doug Ludemann

Profesyonel Akvarist

Doug Ludemann, Minneapolis’de profesyonel bir akvaryum hizmetleri şirketi olan Fish Geeks Ltd. Şti.’nin sahibi ve yürütücüsüdür. 20 yıldan fazla süredir akvaryum ve balık bakımı sektöründe çalışmaktadır. Minnesota Üniversitesi’nden Ekoloji, Evrim ve Davranış alanında lisans derecesine sahiptir. Doug daha önce Minnesota Hayvanat Bahçesi ve Chicago’daki Shedd Aquarium’da çalışmıştır.

SB

Spike Baron

Ağ Mühendisi ve Masaüstü Destek Uzmanı

Spike Baron, Spike's Computer Repair’in sahibidir. Teknoloji alanındaki 25 yıldan fazla tecrübesiyle işletmesi, PC ve Mac Bilgisayar Onarımı, İkinci El Bilgisayar Satışı, Virüs Temizleme, Veri Kurtarma, Yazılım ve Donanım Yükseltmeleri konularında uzmandır. Spike, CompTIA A+ sertifikasına sahiptir ve Microsoft Sertifikalı Çözüm Uzmanı’dır.

Müzik

NS

Nate Savage

Guitar Expert

Nate Savage tüm dünyada çocuklara gitar öğretme konusunda 16 yılın üzerinde tecrübeye sahip profesyonel bir gitaristtir. Guitareo adlı YouTube kanalının 450.000 üzerinde takipçisi vardır.

RB

Ryan Alexander Bloom

Davul Öğretmeni

Ryan Alexander Bloom davul öğretmeni ve "Double Bass Drumming Explained" adlı kitabın yazarıdır. Vurmalı Çalgılar alanındaki Müzik lisans derecesini 2007 yılında almıştır.

AN

Annabeth Novitzki

Özel Müzik Öğretmeni

Annabeth Novitzki Teksas’da Özel Müzik Öğretmeni’dir. Müzik alanındaki Lisans diplomasını 2004 yılında Carnegie Mellon’dan ve Ses Performası alanındaki Yüksek Lisans diplomasını 2012 yılında Memphis Üniversitesi’nden almıştır.

MN

Michael Noble, PhD

Profesyonel Konser Piyanisti

Michael Noble, Piyano Performansı alanındaki Doktora derecesini 2018 yılında Yale Müzik Okulu’ndan almış profesyonel bir konser piyanistidir. 1995 yılından bu yana piyano çalmaktadır ve Carniege Hall’un yanında Amerika, Avrupa ve Asya’daki farklı mekânlarda performans sergilemiştir.

TL

Timothy Linetsky

Müzik Yapımcısı ve Eğitmen

Timothy Linetsky 15 yılın üzerinde deneyime sahip bir DJ, yapımcı ve müzik eğitimenidir. YouYube’da elektronik müzik üretme konusuna odaklanan eğitim videoları yapmaktadır ve 90.000 üzerinde takipçiye sahiptir.

DM

Dalia Miguel

Tecrübeli Keman Eğitmeni

Dalia Miguel, San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan bir keman sanatçısı ve keman eğitmenidir. San Jose State Üniversitesi’nde Müzik Eğitimi ve Keman Performansı okumaktadır ve 15 yıldan fazla süredir keman çalmaktadır. Dalia tüm yaştan öğrencilere ders vermekte ve Bay Bölgesi’nde farklı orkestralarla performans sergilemektedir.

Spor

RM

Rishabh Mehan

Kriket Koçu

Rishabhn Mehan İngiltere’de Kriket Sistemleri Operatörü’dür. Gençlere ve Yetişkinlere Kriket Koçluğu (QCF) alanındaki Seviye 2 Sertifikası’nı aldığı 2016 yılından bu yana Londra’da kriket koçluğu yapmaktadır.

PF

Peter Fryer

Tenis Profesyoneli ve Yazar

Peter Fryer, Derry Kuzey İrlanda’da bir tenis yazarı ve koçtur. Profesyonel tenis öğretmenliği eğitimini üniversiteyi bitirdikten kısa bir süre sonra tamamlamıştır ve 13 yıldan fazla süredir tenis öğretmenliği yapmaktadır. 2010 yılında Love Tennis adlı blogunu açmıştır ve BBC ile ulusal medya kuruluşlarına katkı sağlamaktadır.

CF

Clare Flanagan

Eski Yarış Koşucusu

Clare Flanagan NACAA Division I’de (ABD Üniversiteler Ulusal Atletik Birliği’nin en üst düzeyi) Stanford Üniversitesi adına eski yarış kross koşucusudur. 10 yıldan fazla zamandır koşmaktadır. Şu ana kadar Minnesota’da altı A Sınıfı Eyalet Şampiyonası kazanmış, 1600m’de A Sınıfı Eyalet rekoru kırmış ve Nike Cross Country Ulusal Yarışmaları için seçilmiştir.

HP

Halle Payne

Doğa Yürüyüşü Gezi Lideri

Halle Payne 3 yıldan fazla süredir Kuzey Kaliforniya’da doğa gezileri yapmaktadır. Stanford Üniversitesi’nin Dış Alan Eğitim Programı’nda Gezi Liderliği, Stanford Sierra Conference Center için Gezi Liderliği yapmıştır ve Dış Alan Eğitimi ve Hiç İz Bırakmama presipleri konusunda dersler vermektedir.

TC

Tyler Courville

Ultra ve Dağ Koşucusu

Tyler Courville, Salomon Running’in marka yüzüdür. Amerika Birleşik Devletleri ve Nepal’de 10 ultra ve dağ yarışında koşmuş ve 2018 Crystal Mountain Maratonu’nu kazanmıştır.

GN

Gavin Nelson

Yelkencilik Öğretmeni

Gavin Nelson Connecticut kıyılarında büyümüş ve çok küçük yaşta yelkenciliğe başlamıştır. Hem Connecticut’ta hem de Lake Tahoe bölgesinde farklı yaş gruplarına yelkencilik kamp eğitimi vermiştir.

TC

Thomas Churchill

Doğa Yürüyüşü Gezi Lideri

Thomas Churchill son beş yıldır Stanford Kampüse Alışma Gezileri Lideri ve Macera Program Rehberi olarak Kaliforniya’da doğa gezilerine liderlik etmektedir. Son olarak Thomas, Stanford Sierra Konferans Merkezi’nde 3 ay boyunca Kuzey Kaliforniya’nın ıssız yabani doğasında günlük gezilere liderlik etmiştir.

EN

Erika Noble

PCIA Sertifikalı Kaya Tırmanışı Eğitmeni

Erika Noble Stanford Üniversitesi’nden Yönetim Bilimleri ve Mühendislik alanında lisans derecesine sahiptir. Stanford Kaya Tırmanışı ekibinin bir parçası olarak üniversite kaya tırmanışı yarışmalarında yer aldıktan sonra Lake Tahoe’de Kaya Tırmanışı Eğitmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Kaliforniya ve Güneybatı’da kaya tırmanışlarına devam etmektedir.

MB

Misty Benson

Futbol Koçu

Misty Benson Teksas’da Futbol Koçu’dur. 2003 yılından bu yana lise futbol takimlarının baş koçu olmuştur ve 2013 yılından bu yana ABD Ulusal Futbol Takımlarının Koordinatörü’dür.

AM

Andre Martins

İş Yeri Sahibi, Orlanda Kart Center

Andre Martins Florida’daki Orlanda Kart Center’ın kurucusu ve sahibidir. 25 yılın üzerinde bir süre boyunca go-kartlarla çalışmış ve tüm dünyada go-kart yarışlarına katılmıştır.

JH

James Hassey

Profesyonel Golf Eğitmeni

James Hassey Kaliforniya’da Profesyonel Golf Eğitmeni’dir. 2007 yılından bu yana golf eğitmeni’dir.

KS

Kaitlyn Shannon

Blue Ocean Aquatics, Kurucu

Kaitlyn Shannon New York’daki Blue Ocean Aquatics’in Sahibi’dir. 2008 yılından bu yana yüzme eğitmeni olarak çalışmaktadır.

SL

Steve Lavin

Green Oak Bicycles'ın Sahibi

Steve Lavin Colorado’da Green Oak Bicycles’ın sahibidir. 1988 yılında bu yana bisikletle uğraşmaktadır.

KL

Kody Lee

Rehber, Balık Tutma Gezileri

Kody Lee Wahington’da Balık Tutma Gezi Rehberi’dir. 2015 yılından bu yana rehberlik yapmaktadır ve tüm hayatı boyunca balık tutmuştur.

HP

Herb Perez

Taekwondo Grand Master

Herb Perez, 1992 yılında Teakwondo’da Olimpik altın madalya kazanmıştır. Perez ABD Teakwondo Koç ve Atleti geliştirme müfredatını oluşturmuştur ve şu anda Dünya Teakwondo Federasyonu’nda Eğitim Komitesi Başkanı olarak hizmet vermektedir.

SV

Sandy Velazquez

Yüzme Koçu

Sandy Velazquez Tepetlaoxtoc, Mexico’da eski yüzme koçu’dur. 2002-2010 yılları arasında yüzme öğretmenliği yapmıştır.

GP

Gary Petrin

Basketbol Koçu

Gary Petrin, genç basketbol koçlarına kaynaklar sağladığı AVCSS Basketball’un kurucusu ve başkanıdır. Farklı seviyelerde basketbol koçluğu konusunda 30 yılın üzerinde deneyime sahiptir.

RV

Reena Vokoun

Fitness Eğitmeni

Reena Vokoun Kaliforniya’da ACE sertifikalı bir fitness ve dans eğitmenidir. Sağlık, zindelik ve fitness içeren bir yaşam tarzı şirketi olana Passion Fit’in kurucusudur.

CA

Christine Amber

Sertifikalı Binicilik Eğitmeni

Christine Amber, Kaliforniya’da hem binicileri hem de atları eğittiği bir atlı binicilik hizmetleri işi yürütmektedir. American Riding Instructors (Amerikalı Binicilik Eğitmenleri) ve American Association for Horsemanship Safety (Amerika Binici Güvenliği Federasyonu) tarafından onaylıdır.

CA

Chris Atkinson

Palo Alto Bicycles

Chris Atkinson, 2014 yılından bu yana çalıştığı Palo Alto Bicycles’da Satış Müdürü’dür. Palo Alto Bicycles, 1930’da kurulmuştur.

HB

Henry Brown

Ultimate Frizbi Oyuncusu

Henry Brown Santa Clara Üniversitesi’nde ultimate frizbi oynamaktadır.

SW

Sarah Williamson

At Meraklısı

Sarah Williamson 6 yıldan fazla bir süredir İngiltere’de Quarter cinsi atların gösteri ve yarışmalarını (Halter and Western Pleasure) sürdürmektedir.

EK

Eric Kottke

Triatlet ve Koç

Eric Kottke 18 yıldan fazla süredir triathlon yapmaktadır. İlk sprint triatlonunu 1997 yılında L.A.’de tamamlamıştır.

DH

Drew Hutchins

Stanford Üniversite Erkek Futbol Takımı, 2010-2014

Drew Hutchins Cornell Üniversitesi’nde, Üniversite Erkek Futbol Takımı’nın Yardımcı Koçu’dur. 2010-2014 yılları arasında, Hutchins Stanford Üniversitesi, Üniversite Erkek Futbol Takımı’nda oynamıştır.

CB

Cynthia Barboza

Profesyonel Voleybol Oyuncusu

Cynthia Barboza 10 yıl boyunca ABD Kadın Voleybol Takımı’nda yer almıştır. Stanford Üniversitesi için 4 yıl boyunca köşe smaçör olmuş ve Japonya, Rusya ve İtalya’da profesyonel olarak oynamıştır.

BW

Bobby Warshaw

Profesyonel Futbolcu

Bobby Warshaw profesyonel bir Amerikan futbolu oyuncusudur. Stanford Üniversitesi’nde okul futbol oyuncusu olarak futbola başlayan oyuncu profesyonel kariyerine FC Dallas ile başlamıştır.

DL

Daniel Leon

Profesyonel Futbol Oyuncusu

Daniel Leon 2011-2013 arasında İspanya ve Polonya’da profesyonel olarak futbol oynamıştır. Profesyonel olarak oynamaya başlamadan önce Stanford Üniversitesi Varsity Futbol Takımı’nda oynamıştır.

AT

Adrian Tandez

Kendini Savunma Uzmanı

Adrian Tandez, dünyaca tanınan bir kendini savunma eğitim merkezi olan Tandez Academy’nin kurucusu ve baş eğitmenidir. Bruce Lee tarafından geliştirilen Jeet Kune Do, Filipin Dövüş Sanatları ve efsanevi dövüş sanatçısı Dan Inosanto altında Silat alanlarında sertifikalı bir eğitmendir. 25 yıldan fazla süredir bu dövüş sanatlarının eğitimini vermektedir.

Hukuk

SM

Srabone Monir Uluslararası Hizmet Çalışanları Sendikası (Service Employees International Union) 32BJ yerel şubesinin Avukatı’dır. Avukatlık derecesini 2013 yılında St. John’s Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

BS

Barzin Barry Sabahat, Esq.

Avukat

Barry Sabahat, 1993 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Hukuk Lisans Derecesi’ni Western State Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında almıştır.

JL

Jesus Lopez, Esq.

Avukat

Jesus Lopez, 2004 yılından bu yana avukatlık yapmaktadır. Avukatlık derecesini 2003 yılında Baylor Üniversitesi’nden almıştır.

MD

Matt Driggs, 1992 yılından bu yana Utah’da avukatlık yapmaktadır ve aynı şehirde 1996 yılında kendi hukuk şirketi olan Advocates Law Firm’ü kurmuştur. Avukatlık derecesini 1991 yılında S.J. Quinney Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

LA

Lahaina Araneta, Esq.

Avukat

Lahaina Araneta, 2013 yılından bu yana Kaliforniya’da avukatlık yapmaktadır. Avukatlık derecesini 2012 yılında Loyola Hukuk Fakültesi’nden almıştır ve uzmanlık alanı göç hukukudur.

CS

Clinton M. Sandvick, JD, PhD

Eski Medeni Hukukçu

Clinton M. Sandvick, 7 yılın üzerinde Kaliforniya’da medeni hukuk alanında çalışmıştır. Hukuk alanındaki Doktora derecesini 1998 yılında Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden, Amerikan Tarihi alanındaki Doktora derecesini ise 2013 yılında Oregon’dan almıştır.

JM

Jennifer Mueller wikiHow’da kurum içi hukuk uzmanı’dır. Hukuk Lisans Eğitimi’ni 2006 yılında Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nde 2006 yılında tamamlamıştır.

SL

Staci A. Lane Wayne County, Indiana’da Savcı Yardımcısı’dır. Avukatlık diplomasını 1998’de Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi’nden almıştır.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar

DR

Direct Relief

İnsani Yardım Kuruluşu

Direct Relief, 50 eyalette ve 80 üzerinde ülkede aktif olan, ödüllü bir insani yardım kuruluşudur. Acil durumlar ve doğal afetlerden etkilenen insanlara yardım etmeye odaklanır. Direct Relief; Charity Navigator, GuideStar ve Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Yüksek Etkili Hayırseverlik Merkezi tarafından etkinliği, verimliliği ve şeffaflığı nedeniyle yüksek değerli olarak gösterilmiştir.

WO

Water.org

İnsani Yardım Kuruluşu

Water.org dünya üzerindeki temiz suya erişimi kısıtlı alanlara temiz su getirmeye odaklı kâr amaçsız bir geliştirme kuruluşudur. Matt Damon ve Gary White tarafından kurulan Water.org tüm dünyada 17 milyondan fazla kişiye hizmet vermektedir ve Charity Navigator tarafından 4-Yıldız ile derecelendirilmektedir.

AC

AdoptAClassroom.org

Kâr Amaçsız Eğitim Kuruluş

AdoptAClassroom.org ABD’deki okullara ve K-12 öğretmenlerine para kaynağı sağlayan, kâr amacı gütmeyen, ödüllü bir kuruluştur. Para kaynağı sağlama aracılığıyla 4.5 miyondan fazla öğrenciye ulaşmıştır. Şu anda Charity Navigator’dan, yüksek bir değerlendirme olan 4-yıldız değerlendirmesine sahiptir.

wikiHow İçerik Takımı Yöneticileri

CA

Carrie Adkins, PhD

Oragon Üniversitesi'nde Amerikan Tarihi Doktorası

Carrie Adkins Amerikan tarihi alanındaki doktorasını 2013 yılında Oregon Üniversitesi’nde tamamlamıştır ve 2014 yılından bu yana wikiHow’da içerik yönetmektedir. Oregon Üniversitesi’ndeyken birçok araştırma ödülü, eğitim bursu ve yazım ödülü kazanmıştır. Carrie, wikiHow’da yazarlar, editörler, makale değerlendiriciler ve proje yöneticilerinden oluşan bir ekibi koordine etmektedir. Amacı iyi araştırılmış, net bir şekilde anlatılmış ve wikiHow okuyucularına mümkün olduğunca yararlı içerikler oluşturmaktır.

CH

Chris Hadley, PhD

Bilişsel Psikoloji Doktorası, UCLA

Chris Hadley Bilişsel Psikoloji alanındaki Doktorasını 2006 yılında UCLA’dan (Kaliforniya Los Angeles Üniversitesi) almıştır. Chris’in araştırmaları farklı bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. UCLA’daki eğitimi süresince doktora araştırmasını desteklemek üzere Ulusal Sağlık Enstitüsü’nden Kirschstein-NRSA Bursu ile ödüllendirilmiştir. Chris 2007 yılından bu yana wikiHow’da içerik geliştirme üzerinde çalışmaktadır. Tüm wikiHow makalelerinin doğruluğundan emin olmak için editörlerimizle çalışmakta ve ayrıca içerik stratejisi üzerine tavsiye vermektedir.

OG

Or Gozal, Content Manager

İngilizce ve Felsefe Lisansı, Stanford Üniversitesi

Or Gozal 2016 yılında Stanford Üniversitesi’nden Felsefe ve İngilizce alanında onur derecesi ile mezun olmuştur. Sonrasında Stanford İşletme Enstitüsü’nde Genel Yönetim Yaz Enstitüsü’ne devam etmiştir. Or wikiHow’da tüm editörleri, araştırmacıları işe alır ve wikiHow’un yazma, düzenleme ve araştırma stil rehberlerini kullanarak onları eğitir. Ayrıca editör topluluğunun günlük işlerini de yönetir.